בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הכנסת האריכה את הפטור לבחורי ישיבה בקריאה ראשונה  
 
 
חדשות נענע 

הערב צפויות להתקיים ההצבעות בקריאה שניה ושלישית ונראה כי גם אז תזכה ההצעה לרוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מליאת הכנסת אישרה אחר הצהרים (שני) בקריאה ראשונה את הצעת החוק המאריכה את תוקף סמכותו של שר הביטחון לדחות את גיוסם לצה"ל של תלמידי הישיבות.
 
בהצבעה על הקריאה הראשונה שנערכה אחרי הצהרים (יום ב`) זכתה הצעת החוק לרוב של 60 מול 37 ח"כים ללא נמנעים. במהלך ההצבעה ניסו מספר חברי תנועת "התעוררות", הקוראת לגיוס החרדים לצה"ל, להניף שלט שעליו נכתב "אל תבגדו בחיילים עם כומתות אדומות" ואולם סדרני הכנסת החרימו את השלט והוציאו אותם. ההצבעות הבאות צפויות להתקיים בהליך מזורז הערב.

שני המועמדים לראשות הממשלה ברק ושרון הורו לחברי סיעותיהם להצביע באופן הפוך לעמדותיהם בפעם הקודמת שהנושא עלה לדיון בכנסת.

בישיבת סיעת ישראל אחת הורה ראש הממשלה אהוד ברק לחברי סיעתו להצביע נגד הוראת השעה ואמר "אנו חייבים להתנגד ולאמץ את העמדה של תיקונים בחוק טל, שהועלו על ידי תנועת התעוררות, לפיהם אין גיוס בכפייה. מי שאינו מתגייס, משתלב בשירות אזרחי בקהילה".

את תמיכתו בחוק טל בעבר, הסביר ברק כי "הסיבה למה שנראה לחלק מהאזרחים כזיגזג שלנו סביב החוק, היא הקדימות העליונה שנתנו למיצוי התהליך המדיני, ובמבנה הכנסת הנוכחית יש מחיר שנדרש כדי להבטיח זאת".

בהצבעה שערכה הסיעה, התנגדו אברהם בורג, חיים רמון, עוזי ברעם, סלאח טריף ואלי בן מנחם לדברי ברק. טריף הודיע כי יימנע בהצבעה, והשר מיכאל מלכיאור אמר כי יצביע בעד הוראת השעה, ונגד הוראת ברק.

בליכוד מתכוונים להצביע בעד הוראת השעה, למרות מחאותיהם של חברי תנועת התעוררות הממשיכים לנסות לשכנע את יו"ר הליכוד, אריאל שרון, כי הוא עלול להפסיד את תמיכת החילונים. "העם הזה קרוע לגזרים וצריך להביא דברים בהסכמה. אני חושב שבלהט הבחירות, זה בלתי נכון ובלתי אפשרי להגיע כעת להסכמה", אומר שרון אשר התנגד בזמנו לחוק טל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by