בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רובינשטיין: אני מטיל ספק בלגיטימיות המוסרית של המו"מ  
 
 
חדשות נענע 

רובינשטיין שלח מכתב לברק ובו ציין את הבעייתיות שבניהול מו"מ לאחר שהתפטר. עם זאת הוא ציין כי לממשלה לגיטימיות חוקית לניהול משא ומתן

 
 
 
 
 
 
 
 
 

היועץ המשפטי לממשלה שיגר לפני 5 ימים מכתב אישי לראש הממשלה, אהוד וברק ובו הביע הסתייגות חריפה מכך שהממשלה ממשיכה בניהול מו"מ עם הפלשתינים לאחר התפטרות ראש הממשלה ובמהלך בחירות. רובינשטיין ציין כי אמנם ישנה סמכות חוקית לממשלה לעשות כך אך יש גם ספקות קשים האם אפשר לעשות כן בתקופה שכזו.
 
המכתב נועד לעיניו של אהוד ברק בלבד, ובו מציין רובינשטיין כי המכתב נשלח מתוך הערכה כנה לראש הממשלה ולפועלו בתחום הביטחוני והמדיני אך גם מתוך דאגה כנה לעתיד ישראל.
כמה ימים קודם לכן שלח רובינשטיין מכתב לחברת הכנסת לימור לבנת ובו ענה על שאלתה האם יש לראש הממשלה סמכות חוקית לנהל משא ומתן מדיני לאחר שהתפטר במהלך תקופת בחירות וכאשר ממשלתו נמצאת במיעוט בכנסת. רובינשטיין כתב ללבנת כי התשובה הפומבית היא כי מבחינה חוקית יש סמכות לראש הממשלה לנהל מו"מ.

רובינשטיין ציין במכתבו לברק כי "הוראת החוק נועדה למנוע חלל שלטוני ולא לקביעת שינויים דרמטיים חובקי עולם וחורצי גורלות כמו הסכם עם הפלסטינים". עוד הוא ציין כי הסכם עם הפלסטיניים צריך להיות כזה שלא ייראה חשש אפילו לא למראית עין שמא נעשה מתוך שיקולי זמן (בחירות).

רובינשטיין אמר כי על הממשלה לנקוט במשנה זהירות במיוחד כאשר זו ממשלת מיעוט שראש ממשלתה התפטר. עוד הוא אמר כי הסכם זה שונה מכל קודמיו בכך שמדובר בקביעת גבולות הארץ וקביעת היקף בירתה ויתורים בשטח ובצער רב גם שיסוע בעם.

רובינשטיין מטיל ספק בלגיטימיות המוסרית של הממשלה לנהל מו"מ עם הפלסטיניים כאשר ראש הממשלה התפטר ומחכה לקבלת אמון מחדש מהבוחר. עוד הוא ציין כי על הממשלה לשקול שנית כאשר היא מקבלת החלטות משסעות אומה בשעת דמדומים וכן הוא מציין את שני החוקים שהתקבלו בכנסת חוק שיריון גבולות ירושלים והחוק הדורש רוב של 61 חברי כנסת לשינוי גבולותיה של ישראל. כל הסכם אליו תגיע הממשלה עליו להיות מאושר בכנסת והדעת סובלת שייעשה כן לאחר הבחירות עם קום ממשלה חדשה.

רובינשטיין גם מטיל ספק ביכולתם של הפלסטיניים לקיים את ההסכם הן במישור הביטחוני והן במישור נכונותם לקיים יחסים משפטיים עם ישראל. הוא יוצא נגד ההסכם בהר הבית ואומר כי הוא מסופק אם אפשר לצפות מן הפלסטיניים להכיר בזיקתנו למקום זה.

ח"כ הכנסת לימור לבנת אמרה היום שמכתבו של היועץ המשפטי לממשלה הוא קשה וחד משמעי וכי אם יחליט אהוד ברק להמשיך את המשא ומתן עם הפלסטיניים הוא שומט את כל הבסיס מתחת לשלטון החוק במדינת ישראל.

שר המשפטים יוסי ביילין אמר כי תהיה זו טעות איומה להפסיק את המו"מ עם הפלסטינים בעקבות המכתב וכי מכתב זה לא מורה את הפסקת המו"מ אלא מעלה שאלות מוסריות ביטחוניות ופוליטיות, וכן כי סעיפים 31 ו-32 בחוק יסוד הממשלה " מזהירים את כולנו ומראים את הדרך באומרם כי כל ממשלה עד אשר מחליפה אותה ממשלה אחרת רשאית לבצע את כל המוטל על ממשלה. תשובתי ליועץ המשפטי היא האם הפסקת המו"מ על ידי ממשלת ישראל בעת שנראה כי יש הזדמנות שאולי לא תחזור למשל כאשר נשיא ארה"ב הוא קלינטון שעומד לסיים את תפקידו, האם אין זה צעד פופוליסטי שנועד לשיקולי בחירות?".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by