בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צפון אירלנד: ה-IRA מאשים את ממשלת בריטניה במבוי הסתום במו"מ  
 
 
איי.פי.

ארגון השחרור האירי טוען כי נקט ביוזמות חסרות תקדים, אך בריטניה התעקשה לפספס את ההזדמנות. כמו-כן מאשים הארגון את טוני בלייר בהפרת הבטחתו לשינויים במערך המשטרה בצפון אירלנד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלת בריטניה טוני בלייר חייב ליטול על עצמו את האחריות למבוי הסתום בתהליך השלום בצפון אירלנד. כך מוסר היום (שני) ה-IRA (הצבא האירי הרפובליקני).
 
בהודעה שנתית, בפרוס השנה האזרחית החדשה, מסר הארגון הכמו-צבאי שהוצא אל מחוץ לחוק, שהוא נקט ב"יוזמות חסרות תקדים" להשגת שלום באיזור, אך "הממשלה הבריטית לא קפצה על ההזדמנות שסיפקו יוזמות אלו".
 

שאלת פירוק הנשק הביאה למבוי סתום במו"מ

תהליך השלום בצפון-אירלנד נקלע למבוי סתום בעקבות חילוקי דעות בשאלת פירוק הנשק, עת הופעל לחץ כבד על ארגון השחרור האירי למסור את נשקו. כחלק מהסכם "יום שישי הטוב" ב-1998, הסכים ה-IRA לאפשר גישה לפקחים בינלאומיים לחלק ממחסני הנשק של הארגון. שתי בדיקות כאלה אכן נערכו. ואולם, ה-IRA סירב למסור את כלי הנשק.

אנשי ה-IRA הקתולים מאשימים את בריטניה בהפרת הבטחת לערוך שינויים במערך המשטרה בצפון אירלנד, המאויישת בעיקר בפרוטסנטים. כמו-כן הם דורשים מבריטניה להסיג את כוחותיה מחבל הארץ, השנוי במחלוקת זה עשרות שנים.

במי אתם מצדדים? מדברים על זה עכשיו בפורום הממלכה המאוחדת בנענע

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by