בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערפאת ייפגש הערב בוושינגטון עם הנשיא קלינטון 
 
 
חדשות נענע 

מטרת הפגישה, שתיערך הערב ב-21:00 לפי שעון ישראל, היא להגיע הבנה משותפת של הפרמטרים שהציג הנשיא קלינטון כבסיס להתקדמות במשא ומתן לשלום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, ייצא אמש (שני) לוושינגטון לשיחות עם נשיא ארצות-הברית, ביל קלינטון.
 
דובר המועצה לביטחון לאומי אישר כי ערפאת אמור להגיע לארצות-הברית ואמר כי שני המנהיגים שוחחו בטלפון במשך כ-45 דקות לצורך הבהרת ההצעות האמריקניות לערפאת.

לדברי מקור פלסטיני נקבעה הפגישה בין קלינטון וערפאת לאחר שהשניים שוחחו באריכות הודות לתיווך מצרי, שיחה שהביאה לשינויים משמעותיים הקשורים להצעתו של הנשיא.

שני המנהיגים ייפגשו היום בשעה 14:00 (21:00 לפי שעון ישראל). ארצות-הברית, כך מסר פקיד אמריקני בכיר, רוצה להבטיח כי יש "הבנה משותפת לפרמטרים שהציג הנשיא כבסיס להתקדמות במשא ומתן לשלום". הפלסטינים הביעו הסתייגויות עמוקות מהצעות הנשיא קלינטון, אך בואו של ערפאת פותח את הדלת להתפתחות שעשויה לאפשר כינוס פסגה בימים הקרובים.

מקורות בצוות המשא ומתן הפלסטיני אמרו אתמול כי ערפאת אינו מתכוון בהכרח להשיב בחיוב להצעות הנשיא קלינטון, כפי שעשוי להשתמע מנכונותו להגיע לפגישה בוושינגטון. "הוא נוסע לוושינגטון אבל נשארנו בעמדתנו, שההצעה אינה מספקת ודורשת הבהרות רבות לפני שנוכל לקבלה". עוד הוסיפו המקורות כי לדעתם, יוצרים גורמים רשמיים בישראל רושם מכוון כאילו ערפאת מתקרב לקבלת ההצעה. "הם לחוצים להשיג הסכם" אמרו, "ולכן מדליפים בשמנו", כך דווח באתר `הארץ`.

בתום שיחתו של קלינטון עם ערפאת שוחח עמו אמש ראש הממשלה אהוד ברק. דובר המועצה לביטחון לאומי בבית הלבן פי. ג`יי קראולי, מסר כי ברק וקלינטון דנו באלימות במזרח התיכון ובדרכים לצמצומה.

אמש התכנס "קבינט השלום", בראשותו של ברק, לדיון בתשובה אפשרית של הרשות הפלסטינית על הצעות השלום של הנשיא קלינטון. בסיומו של הדיון, אמרו מקורות מדיניים בירושלים כי יש להמתין לתשובות יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לפני מסירת התגובה הישראלית. במידה ותהיה תשובתו של ערפאת להצעה האמריקנית חיובית, תיתכן פסגת מנהיגים בארצות הברית, או ביקור של הנשיא קלינטון באזור, בניסיון להשיג הסכם ישראלי-פלסטיני.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by