בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גלעד שר נשלח להתעדכן בפרטי פגישת קלינטון-ערפאת 
 
 
חדשות  נענע

ינחת היום בארה"ב ויפגש עם נציגים אמריקנים בלבד, זאת לשם הבהרות על התשובה הפלסטינית; ישראל מסרבת לחדש השיחות "עד להפסקת האלימות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש לישכת ראש הממשלה, עו"ד גלעד שר, ינחת היום (חמישי) בארצות הברית. זאת על מנת ללמוד לעומק את תוכן התשובה הפלסטינית, שהועברה על ידי יושב ראש הרשות , יאסר ערפאת, בפגישתו עם הנשיא קלינטון.
 
בקול ישראל דווח שגורמים בכירים בלשכת ראש הממשלה אמרו אמש כי לשר מתוכננות פגישות עם האמריקנים בלבד. לדברי הגורמים, ישראל אינה מחדשת בשלב זה את המשא ומתן עם הפלסטינים. ישראל הודיעה שתסכים לחידוש המו"מ רק לאחר שתיראה ירידה דרסטית באלימות, יגובש מנגנון להורדת האלימות ומלחמה בטרור.
 

קבינט השלום התכנס אמש

בישיבה של קבינט השלום הישראלי דיווח ראש הממשלה כי תשובת ערפאת לא הדגישה את נושא זכות השיבה וכללה הסתייגות מרכזית מההצעה האמריקנית לאפשר לישראל ריבונות בחלל התת קרקעי של הר הבית.

קבינט השלום התכנס בעקבות הודעת דובר הבית הלבן, לפיה ערפאת אמר לקלינטון שהוא מקבל את הצעת הגישור, עם מספר הסתייגות משמעותיות, כבסיס להמשך השיחות. הדובר הוסיף כי קלינטון ינסה לגשר בין הצדדים על בסיס מצע היוזמה והבהיר כי קשה יהיה להשיג הסכם בלי שתיפסק האלימות.
 
 

נביל שעת': מחכים לוועדת המעקב של מדינות ערב

בקבינט הוחלט להיענות להצעת קלינטון להקמת מנגנון משולש אמריקני-ישראלי-פלסטיני לבחינת דרכים למניעת הטרור והפחתת האלימות. בקול ישראל דווח כי נציג ישראל במנגנון יהיה שר התחבורה והתיירות, אמנון ליפקין-שחק. כמו-כן דווח כי בשיחותיו בוושינגטון ידון מנהל לשכת ראש הממשלה גם בפרטים בהקמת המנגנון.

חבר הקבינט הפלסטיני, נביל שעת`, טוען שהפלסטינים לא השיבו בחיוב להצעת קלינטון. לדבריו, הם ישיבו רק אחרי פגישת וועדת המעקב של מדינות ערב שתערך מחר בקהיר.
 

רוצים לדבר על זה?
בואו לפורום אקטואליה בנענע
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by