בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איגוד האינטרנט הישראלי חושש מרישום הדומיינים בעברית 

איגוד האינטרנט הישראלי חושש מרישום הדומיינים בעברית

 
 
עידו קינן, יניב קרן,

הסיבה: העדר תקן אחיד, דבר שיגרום לרישום כפול וחוסר נגישות לחלק מהגולשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נייר עמדה, שפרסם היום איגוד האינטרנט הישראלי, מציג התנגדות לרישום דומיינים בעברית, לפני החלטה על תקן אחיד ומחייב, אשר יהיה פתוח לשימוש לכל הרשמים. הנייר יצא בתגובה לפעילות החברות דומיין ד`ה נט וקונושאין, אשר השיקו לאחרונה שירותי רישום אתרים בעברית, כל אחת עם טכנולוגיה משלה.
 
"בניגוד לפרסומים שונים שהיו בשבועיים האחרונים, לא ניתנה עד כה הסמכה מסוג כלשהו לרישום שמות מתחם בשפות לאומיות, לחברה, טכנולוגיה או רשם שמות", נכתב במסמך. עמדת הארגון תואמת את גישת ISOC העולמית ו-,ICANN אשר המליצו לחכות לתקן בינלאומי אחיד, עליו עובד כוח משימה מיוחד (IETF).

"בכך תישמר תאימות עם המבנה הקיים של האינטרנט, המבטיח היעדר כפילויות במרחב השמות העולמי וכן גישה גלובלית לכל שם מתחם בעולם", מציין המסמך. "כל ניסיון לתקוף נושא זה באמצעות פתרונות פרטיים, ללא קשר לאיכותם הטכנולוגית של פתרונות אלה ולכוונותיהם הטובות של יוצריהם, הוא בעייתי. ניסיון מעין זה צפוי ליצור שמות שהנגישות אליהם מוגבלת, מחד גיסא, ולגרום כפילות ברישום שמות, מאידך גיסא".

עם זאת, ראה הארגון לנכון לציין, כי אין לו התנגדות לעצם הרישום בשפה העברית. "איגוד האינטרנט הישראלי רואה בחיוב רב כיוון התפתחות זה: שמות מתחם בשפה לאומית (ובפרט בעברית) עשויים להביא את השימוש באינטרנט להיות נגיש יותר ושווה לכל נפש", נכתב במסמך.

"קונושאין לא עוסקת במכירת שמות מתחם", אמר בתגובה מנכ"ל קונושאין, אלדד אראל. "אני מתרחק מהמונח דומיין, כי אנחנו לא מוכרים דומיינים, אלא מאפשרים לציבור הישראלי להגיע לאתרים בשפתו הוא". לדבריו, מאגר הנתונים של החברה מנוהל, כך שכל בקשה לרישום צירוף מילים נבחנת לגופה, וניסיון לרשום שם מסחרי של חברה קיימת, לא יאושר לאיש, מלבד לאותה חברה.

עד כה לא ניתן היה להשיג את תגובת דומיין ד`ה נט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by