בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מאסר בפועל וקנס כבד למשגרי 'דואר זבל' 

מאסר בפועל וקנס כבד למשגרי 'דואר זבל'

 
 
יניב קרן, מערכת סיון

שנתיים מאסר בפועל וקנס כספי של 104 אלף דולר נגזרו על שני צעירים שהורשעו בהונאה ובגרימת נזק. השניים הצליחו להוציא סכום של 250 אלף דולר באמצעות שיגור הודעות דואר אלקטרוני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עונש של שנתיים ושלושה חודשים מאסר בפועל נגזר בשבוע שעבר על סטיב שוקולבסקי ויאן שטוק, שני צעירים בני 23, ממוצא רוסי, בגין שליחת "דואר זבל" בכמויות מאסיביות שגרמה נזק לשרתים בארצות הברית. בנוסף הורשעו השניים בכך שגזלו במרמה סכום של 250 אלף דולר מאזרחים שונים.
 
גזר דינם של השניים ניתן ב-27 בדצמבר על ידי בית המשפט המחוזי בלוס אנג`לס. הפרשה התרחשה בחודש ספטמבר לפני שנה. על פי כתב האישום עסקו השניים בקשירת קשר ובתכנון מזימה שנועדה לפגוע בשרתי אינטרנט שונים ברחבי ארצות הברית.

באמצעות תוכנות פרסומות וכתובות של שרתים שאספו, הצליחו השניים להציף את השרתים השונים ביותר מ- 50 מיליון מכתבים, דבר שגרם כמובן לסתימתם המיידית. בנוסף שלחו השניים דואר אלקטרוני לאלפי אזרחים בארצות הברית ובהם הציעו ללמדם כיצד להרוויח כסף רב בלי מאמץ. עבור הרעיון ביקשו סכום צנוע של 35 דולר. שליחת הדואר התרחשה בשני תאריכים שונים והגיעו לאנשים שהיו עסוקים באותה עת בחיפוש עבודה.

מחפשי העבודה התבקשו לשלוח את הכסף לתיבת דואר שכתובתה בלוס אנג`לס, בתמורה קיבלו כתובת אי.מייל שהתבררה במהרה כלא פעילה. הטכנולוגיה החדשה היא שאפשרה את ביצוע ההונאה הגדולה. על מנת לבצע דבר דומה בדואר רגיל היה על השניים להשקיע סכום של 16.5 מיליון דולר.
בנוסף לעונש המאסר גזר בית המשפט כי השניים יפצו את החברות הנפגעות בסכום של 104 אלף דולר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by