בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אהוד - עד לרגע האחרון 
 
 
איל פרדיס - פרשנות

די בכך שערביי ישראל יבינו שאהוד מזיז את העגלה ויקבלו קריצה משליחי ערפאת על אדמת הקודש, כדי להירתם לעבודה, להעלות את אחוז ההצבעה אצלם ולשנות את התוצאה. די במכתב ברכה אחד של שרון לערפאת לכבוד חג זה או אחר כדי לסמן אותו כ"בוגד" במחנה שבו כל סטייה נחשבת לבגידה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אצל העם היהודי גובשה יכולת שיכחה מדהימה , זה היה סוד הישרדותו. אם למשל היה חוזר כל יהודי בכל יום על סיפור השואה לעולם לא היינו קמים מהטראומה. פיגועים יומיומיים, מלחמות ואפילו תאונות דרכים הפכו לשיגרה ואנחנו ל"מדפדפים".
 

ממש כמו באירוויזיון בו ישנה עדיפות לשיר האחרון, אותו זוכרים השופטים יותר מכל, כך גם בבחירות הנוכחיות במדינת ישראל. זה יהיה קרב עד לפתח הקלפי, גם לחדשות של אותו בוקר תהיה השפעה על תוצאותיהן .

די בכך שערפאת יודיע על הפסקת האלימות בימים הקרובים , כדי להוציא עוד כמה מתומכי השמאל הרדומים ממיטותיהם. די בכך שערביי ישראל יבינו שאהוד מזיז את העגלה ויקבלו קריצה משליחי ערפאת על אדמת הקודש, כדי להירתם לעבודה להעלות את אחוז ההצבעה אצלם ולשנות את התוצאה. די במכתב ברכה אחד של שרון לערפאת לכבוד חג זה או אחר כדי לסמן אותו כ"בוגד" במחנה שבו כל סטייה נחשבת לבגידה. שום הבטחה של מועמד לראשות ממשלה בישראל, בעידן שאחרי בנימין נתניהו ואהוד ברק, לא יכולה להיחשב עוד ברצינות , מה שמקשה מאוד על אמירותיו הנחרצות לציבורים מסוימים של אריק שרון .

שמעון פרס הוא היחידי שמבין את הגמישות והנזילות של המצב , זו הסיבה שהוא נרתם לסייע ל"איהוד" ומופיע מהבוקר (חמישי) בסיורי בחירות כמו בימים הגדולים. מי כמוהו זוכר מה גדולה עשויה להיות השפעתו של פיגוע טרור בודד אחד על תוצאות בחירות שלמות. מי כמוהו מבין את הסיטואציה העכשווית, שבה נגיעה אחת בעצב של פלג זה או אחר, והבחירות הופכות את תוצאות הסקרים על פיהן.
 

פרשנות קודמת

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by