בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ה-:CNN שר הביא לוושינגטון הצעה כתובה להסכם שלום 
 
 
חדשות נענע 

זוהי ההצעה הישראלית הראשונה להסדר עם הפלסטינים, שמנוסחת בכתב, והיא תואמת, באופן עקרוני, את הצעת הנשיא קלינטון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שליחו של ראש הממשלה אהוד ברק, עו``ד גלעד שר, הביא עמו לוושינגטון הצעה ישראלית להסכם שלום אפשרי עם הפלסטינים. כך מדווחת היום (שישי) רשת הטלוויזיה CNN.
 
עוד ציינה רשת ה-CNN כי אפשר שזו הפעם הראשונה שיש הצעה ישראלית מנוסחת בכתב. המסמך יוגש היום ליועץ לביטחון לאומי, סנדי ברגר. עוד נמסר כי הצעה ישראל תואמת, עקרונית, את הצעת הנשיא קלינטון להסדר עם הפלסטינים, כך דווח בגלי צה``ל.

בוושינגטון מתנהלים מאמצים להשיג לפחות הסכם מסגרת בין ישראל לבין הפלסטינים, עוד לפני תום כהונתו של הנשיא קלינטון.
 
היום אחר הצהרים (לפי שעון ישראל) אמור שר להיפגש עם הנשיא קלינטון, זאת לאחר שימסור ליועץ לביטחון לאומי, סנדי ברגר, מסמך המפרט את הסתייגויות ממשלת ישראל להצעה.
שר, כך נמסר מלשכת ראש הממשלה, קיבל מנדט לדבר רק עם גורמים אמריקנים ולא עם הפלסטינים.

להערכתו של גלעד שר המשא ומתן לא יתחדש לפני הבחירות בישראל. "אני מניח" אמר ראש לשכת ראש הממשלה "שנשיא ארצות הברית יצטרך לשפוט אם יש ביכולתו לצמצם פערים בין הצדדים אם לאו".

עד כה נפגש נפגש עם דניס רוס ואהרון מילר, ושמע מהם את הסתייגויותיו של ערפאת מהצעת קלינטון.
גורם ישראלי אמר לאחר הפגישה כי ההתקדמות במשא ומתן תלויה בצעדים שיינקטו הפלסטינים כדי לצמצם את האלימות.

הנציג הפלסטיני, סעיב עריקאת, אמור להגיע גם הוא לוושינגטון, על מנת לנהל במקביל שיחות עם המתווכים האמריקנים. התקווה בממשל האמריקני היא שבעקבות שני הנציגים, שר ועריקאת, יגיעו לוושינגטון גם משלחות המו"מ לשיחות משותפות.

גורמים ישראלים בכירים מעריכים כי אין סיכוי להשגת הסכם מסגרת מפורט עד תום כהונתו של הנשיא קלינטון והמאמצים האמריקנים יתמקדו בהשגת הצהרת עקרונות או לוח זמנים למשא ומתן, כך דווח באתר `הארץ`.

בפגישתו עם הנשיא האמריקני הביע ערפאת את הסתייגויותיו וטען שהאמירה על החזרת 95 אחוזים מהשטחים - מטעה, וכי הוא דורש לראות מפות מדויקות, המבטאות את החזרת השטחים ברצועת עזה, בגדה ובעיקר במזרח ירושלים.

כמו כן, אמר ערפאת כי הוא מתנגד לריבונות ישראלית באזור שמתחת להר הבית ולשילובם של חיילים ישראלים בכוח הבינלאומי, שיוצב בבקעת הירדן. ערפאת אינו מקבל את סירובה של ישראל להכיר בזכות השיבה של הפליטים הפלסטינים, ובעניין סיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני, הודיע ראש הרשות כי יהיה מוכן להכריז עליו רק לאחר שיראה מה תקבל הרשות הפלסטינית בפועל.
 
 

רוצים לדבר על זה?
בואו לפורום אקטואליה בנענע
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by