בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משחק רשת ביפן חשוד כ"תרמית פירמידה" 

משחק רשת ביפן חשוד כ"תרמית פירמידה"

 
 
ליעד ליבנה

השחקנים מתבקשים להפקיד אלף ין יפני; שר המשטרה הורה לבחון את המשחק ולקבוע האם מפר חוק יפני; גם השחקנים עלולים למצוא את עצמם בסופו של דבר על ספסל הנאשמים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

העיתון היומי הנפוץ בעולם, ה"יומיורי שימבון" היפני, מדווח כי משחק-רשת מסוג "משחק הפירמידה" מתפשט באינטרנט. השחקנים מתבקשים להפקיד כסף בארבעה חשבונות בנק, בהנחה שבהמשך, יזכו בפרס הגדול.
 

שר המשטרה היפני הורה לכוחות המשטרה לבחון את המשחק, ולקבוע האם הוא מפר חוק יפני ל"מניעת משחקי שרשרת אינסופיים".

מקורות משטרתיים ביפן מסרו, כי הקשר בין השחקנים נוצר באמצעות אי-מיילים, המשדלים את הנמענים להצטרף למשחק "לשם השעשוע". האי-מיילים כוללים מספרים של ארבעה חשבונות בנק. השחקנים החדשים מתבקשים להפקיד אלף ין (כ-35 ש"ח) בכל חשבון, למחוק את מספר החשבון שבראש הרשימה, להוסיף את מספר החשבון שלהם בסופה, ולשלוח את ההודעה ללוח הודעות אלקטרוני (BBS), המיועד לצורך זה.

הודעות האי-מייל כוללות גם הערות ממשתתפים המעידים כי "חבר שלהם הרוויח מהמשחק 200 אלף ין (כ-7100 ש"ח) בתוך שלושה שבועות", והערה מעו"ד-לכאורה, המסביר כי המשחק אינו מפר את החוק, כיוון ש"מספר המשתתפים נשאר קבוע", שכן צירוף כל שחקן חדש כרוך בהוצאת שחקן ישן מהרשימה.

המועצה הלאומית היפנית לצרכנות דיווחה, כי קיבלה שתי פניות הקשורות למשחק דומה בשנת הכספים 1996. לשם השוואה, בשנת הכספית 2000 התקבלו למעלה מ-79 פניות כאלו.

מקורות רשמיים ביפן מסרו, כי אם מספר בלתי מוגבל של שחקנים יכול להצטרף, הגם שבכך הם מוציאים מהמשחק שחקנים קודמים, הרי שיתכן שהמשחק אינו חוקי. במקרה כזה, אפילו מי ששיחקו "בשביל הכיף" עלולים למצוא את עצמם על ספסל הנאשמים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by