בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ההאקר ההולנדי שפרץ למיקרוסופט פוטר מעבודתו 

ההאקר ההולנדי שפרץ למיקרוסופט פוטר מעבודתו

 
 
יניב קרן

דמיטרי ואן דה גלסנס יערער: החוק ההולנדי לא מאפשר לפטר עובד שפרץ בזמנו החופשי; האירוניה: החברה שבה עבד שכרה את שירותיו בשל כישורי הפריצה שלו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

דמיטרי ואן דה גלסנס, ההאקר ההולנדי שהצליח לפרוץ לשרתי חברת מיקרוסופט בחודש נובמבר, פוטר אתמול (חמישי) מעבודתו לאחר פרסום מעשיו. החוק בהולנד אינו מאפשר לפטר עובד שעסק בפריצה לאתרים בזמנו החופשי, ולכן פנה דמיטרי לבית המשפט על מנת לערער על פיטוריו.
 

בראיון לאתר האינטרנט הבריטי `הרג`יסטר` סיפר דמיטרי, כי פוטר לאחר שלא הסכים להגיע לאירוע שקיימה החברה בה עבד. "האירוע היה לאחר פרסום מעשה הפריצה" אמר דמיטרי "מאחר שהייתי כבר מפורסם, לא רציתי להיות נוכח באירוע רב משתתפים".

האירוניה היא שחברת אבטחת המידע שבה עבד דמיטרי, שכרה את שירותיו בשל כישורי הפריצה שלו. לטענתו, לא פוטר מאחר שפרץ לשרתי חברת מיקרוסופט, אלא מפני שלא סיפר על כך לחברה בה הוא עובד, ובחר להפיץ את העניין דרך אמצעי התקשורת.

בית המשפט קבע, כי דמיטרי לא ישוב לעבודתו, אך יקבל משכורת מלאה על שלושת החודשים הקרובים. "אני עדיין לא יודע מה בכוונתי לעשות בעתיד" אמר דמיטרי, "בינתיים אני בבית וטוב לי. כלל לא בטוח שאחזור לעסוק בנושאי אבטחה בעתיד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by