בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גלעד שר: אזל הזמן להשגת הסכם 
 
 
חדשות נענע 

קלינטון צפוי למסור מחר או מחרתיים את החלטתו לגבי המשך תהליך המדיני. שר: אפשר להשיג רק הצהרה כללית שתתווה הדרך לעתיד המו"מ. אבו-עלא: הפלסטינים דוחים את רעיון ההצהרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהל לשכת ראש הממשלה, עו"ד גלעד שר, אמר הבוקר (שבת) לאחר פגישתו עם נשיא ארצות-הברית, ביל קלינטון, כי אזל הזמן להשגת הסכם, וכי אין כל ביטחון שראש הממשלה, אהוד ברק, ויו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, אכן יחתמו על הצהרה כזו ואפשר שתהיה זו רק הודעה של הנשיא האמריקני.
 
"הטוב ביותר שניתן להשיג בימים שנותרו הוא הצהרה כללית שתתווה את הדרך לעתיד", אמר שר לכתבים בוושינגטון. היועץ לביטחון לאומי, סנדי ברגר, אישר כי מטרת הממשל כעת, היא לצמצם את הפערים בין הצדדים ולהפחית את האלימות באופן משמעותי.

בגלי צה"ל דווח כי האמריקנים פועלים כעת להצהרה נשיאותית של הנשיא קלינטון אשר תהיה ציון דרך עבור הממשל הבא. ישראל מעוניינת שהצהרה זו תהיה מפורטת ורחבה וכן כי נציגי האיחוד האירופי, רוסיה, ויפן יהיו נוכחים בטקס.
 

עבד רבו: הסתייגויות ישראל חיסלו את יוזמת קלינטון

בקול ישראל דווח כי קלינטון עצמו עתיד להודיע מחר או מחרתיים על דרך הפעולה שגיבש בעניין התהליך המדיני. מקורות בוושינגטון אומרים כי קלינטון עדיין לא ויתר על הניסיון להשיג הסכם, וכי הוא אינו מעוניין להסתפק בהצהרה כללית ובלתי מחייבת. גם ברשות הפלסטינית דוחים את הרעיון להגיע להצהרת עקרונות. אבו עלא, מבכירי הרשות, אמר כי הצהרה כזו נועדה לשנות את החלטות האו"ם 242 ו-338, ולכן הפלסטינים לא יקבלו אותה.
 
 
בהמשך לדבריו שר, אמרו הבוקר גורמים בירושלים כי ההסתייגויות שהציג ערפאת לקלינטון לא סתמו את הגולל על האפשרות להמשך הדיונים, אך במצב העניינים הנוכחי אין מקום לדו-שיח ישיר עם הפלסטינים, ויהיה צורך לקיימו בתיווך האמריקני.
 
במקביל, הפלסטינים מאשימים את ישראל בחיסול הצעת הגישור של קלינטון. ראש הצוות הפלסטיני למו"מ, יאסר עבד רבו, אמר כי ההסתייגויות שהציג שר בפגישתו עם קלינטון חיסלו למעשה את הצעת הגישור האמריקנית, וכי במצב העניינים הקיים אין סיכוי להסכם. אמש אמר ראש הממשלה כי הנחה את שר לדון עם קלינטון בהפחתת האלימות, ולהבהיר לו כי ישראל לא תסכים לשיבת פליטים פלסטינים לתחומיה וכי הר הבית לא יועבר לריבונות פלסטינית. עבד רבו הוסיף כי הרעיון להגיע להצהרת עקרונות הוא אחד ממשחקיו של היועץ לביטחון לאומי, דניס רוס, הרוצה בהצלחתו של ברק בבחירות לראשות הממשלה.תהיה הצהרה נשיאותית? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע

 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by