בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הקונגרס האמריקני החדש החל לדון בחוקי אינטרנט 

הקונגרס האמריקני החדש החל לדון בחוקי אינטרנט

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

מספר הצעות חוק בנושאי אינטרנט עומדת להכרעת הקונגרס בארצות הברית; השאיפה להפוך את הרשת למדיה אחראית אשר תחומה במסגרת חוקית; קולות של מתנגדים חוששים מפני הפגיעה בחופש הביטוי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקונגרס החדש של ארצות הברית הושבע ביום רביעי. עד סוף השבוע כבר הוצגו בפניו שלוש הצעות חוק בנושא האינטרנט.
 
הנושא בעיייתי מאוד מאחר ויש כאן התנגשות בין שני אינטרסים: הרצון לשמור על חופש הביטוי והשאיפה להגן על הגולש מפני תכנים בעיתיים.

הצעה מספר ,12 של יו"ר ועדת חוקי בית הנבחרים, הרפובליקני דיויד דרייר מקליפורניה, נועדה למנוע הטלת אחריות על תכנים על ספקיות האינטרנט. המועצה האירופית צפויה לחוקק חוק, אשר יטיל על הספקיות אחריות לתכנים באתרים, המאוחסנים על שרתיהן, ולתוכן אימייל שנשלח דרכן, חוק אשר מהווה חלק מאמנת פשע-מקוון, שארה"ב תידרש לחתום עליה.

הצעת הקונגרס גורסת, שעל נשיא ארצות הברית למנוע חקיקה כזו, עוד בטרם תגיע האמנה לאישרור על ידי הקונגרס. דרייר טען, כי ממשלות זרות אינן מכבדות את התיקון הראשון לחוקה האמריקאית, המבטיח חופש דיבור. "למאמצים להטיל אחריות פלילית על תוכן של צד-שלישי יהיו השפעות שליליות מאוד על האינטרנט", אמר דרייר.

הצעת חוק נוספת שהובאה בפני הקונגרס, באה מכוונו של הדמוקרט ג`ין גרין מטקסס העלה הצעת חוק להגנה מפני ג`אנק-אימייל והצפה על ידי אימייל פרסומי. "החוק יגן על יחידים, משפחות, וספקיות אינטרנט מפני אימייל בלתי רצוי", הסביר גרין. חוק דומה נכשל בשנה שעברה, עקב חששות חוקתיים ופעילות שדולה מצד גורמים, אשר חששו לפגיעה במסחר האלטרוני.

הצעה נוספת, מספר ,89 של הרפובליקני רודני פרלינגהייזן מניו-ג`רזי, נועדה להרחיב את ההגנה על פרטיות הילדים ברשת.

סקרים מראים, כי הנושא המטריד ביותר את הצרכנים ברשת הוא הפרטיות, והשני הוא אימייל פרסומי. גופים מפרסמים באינטרנט, יחד עם נציגי התעשייה, ניסו לאמץ, מבחירה, קריטריונים למשלוח אימייל פרסומי, בתקווה למנוע חקיקה מגבילה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by