בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
באג 2000 מתקיף ברגע האחרון 

באג 2000 מתקיף ברגע האחרון

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

הקופות של רשת "סבן אילבן" האמריקאית מסרבות לקלוט כרטיסי אשראי, למרות השקעה של 8.8 מיליון
דולר בהכנות לבאג; מערכת המושבעים בארה"ב ובנק בשבדיה נופלים קורבן לבאג אלפיים שמתקיף ברגע האחרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבי.בי.סי מדווח על פגיעות נוספות של באג 2000 בדקה התשעים. אחרי הרכבות בנורבגיה, נפגעת רשת החנויות האמריקאית "סבן-אילבן", מערכת המושבעים בארה"ב ובנק בשוודיה.
 
קופותיה של רשת הקיוסקים והסופרמרקטים האמריקאית, "סבן אילבן", סירבו לקבל כרטיסי אשראי באחד בינואר, בכמעט עשרים אלף סניפי הרשת ברחבי העולם. לפי דוברת הרשת, התקלה תוקנה כעבור יומיים. "סבן אילבן" דווקא הכינה את עצמה לשנת 2000 והשקיעה 8.8 מיליון דולר.

הבנק השוודי "נורדבנקן" לקה גם כן בבאג, ובין ה-27 בדצמבר ל-3 בינואר נפלה המערכת, שמפעילה את מכשירי העדכן והכספומטים שלו, חמש פעמים, מה שהותיר את 3.5 מיליון הלקוחות ללא כסף מזומן. הם יכלו אמנם להשתמש בכרטיסי אשראי, אבל לא ב"סבן אילבן".

והצד המשעשע: שלושת-אלפים מתושבי אורגון נקראו לבוא לשרת בחבר מושבעים. שנת ההתיצבות, כפי שנרשמה במכתבים, היתה .1901 מבדיקה שנערכה הסתבר, כי עובדי בית-המשפט התעצלו לציין את השנה המלאה, ,2001 והסתפקו ב-.`01 אם כי, לא מן הנמנע שחלק מהמוזמנים כלל לא שמו לב לטעות: בדיחה רווחת בארה"ב אומרת, שהמערכת המשפטית דפוקה, מפני שפסקי הדין נקבעים על ידי אנשים, אשר לא היו
מספיק חכמים להתחמק משירות בחבר מושבעים.

מקרה נוסף, עליו כבר דיווחנו, הוא שיתוק הרכבות בנורבגיה. הפתרון המבריק של החברה, שייצרה את הרכבות: הזזת התאריך חודש אחד אחורה. "עכשיו יש לנו חודש שלם לפתור את הבעיה", אמר נציג החברה, רוני סולברג. המלצתנו: הזז את התאריך חודשיים אחורה, ונצל את הזמן הפנוי לרכוש בינה.

באג 2000 המקורי נבע מהעובדה, שהשדה בו רושמים את השנה בתוכנות וחומרות רבות, היה מורכב משתי ספרות, במקום ארבע. החשש היה, ששנת ,2000 אשר מסומנת ב-,00 יזוהו על ידי המחשבים כשנת .1900

הפגיעות הנוכחיות נוגעות למערכות מחשב, אשר לא זיהו את שנת 2000 כשנה מעוברת. חוקי שנה מעוברת קובעים, כי כל 4 שנים תהיה שנה מעוברת, חוץ משנים שמתחלקות ב-.100 ולמרות זאת, שנים המתחלקות ב-,400 הן גם כן מעוברות. המחשבים המדוברים זיהו את שנת אלפיים כלא מעוברת, מכיוון שהיא מתחלקת במאה, תוך התעלמות מהכלל האחרון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by