בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עתונאי האינטרנט ג'סי ברסט פורש ומקים עסק חדש 

עתונאי האינטרנט ג'סי ברסט פורש ומקים עסק חדש

 
 
אריאלה באייר,מערכת ס

בעל הטור היומי הפופולרי AnchorDesk מ-ZDNet החליט לפרוש לאחר כמעט 5 שנים ולהקים עסק חדש בתחום המו"לות המקוונת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ג`סי ברסט, אחד העתונאים הותיקים ביותר באינטרנט, החליט לפרוש מכתיבת טורו היומי הפופולרי ZDNet.com/anchordesk/ target="NanaArticleNewWin">AnchorDesk בחברת ,ZDNet ולהקים עסק עצמאי חדש בתחום המו"לות המקוונת.
 
יום אחד כשתיכתב ההיסטוריה של עתונות האינטרנט, ברסט יקבל מקום השמור ל-VIP`s בשורה הראשונה של המייסדים. הוא היה בין חלוצי הענף, ללא מרכאות, שהחל את הטור היומי שלו כבר ביולי 1996 כשחוצות האינטרנט היו עדיין שוממים ורוח נטסקייפ ריחפה על פני הדבליו-דבליו-דבליו. בחודש הראשון היו לו כמה עשרות בודדות של מנויים וכיום הוא יכול להתנאות בהישג המרשים של מעל 2.5 מיליון (!) מנויים מרחבי העולם, המקבלים את הטור שלו מידי יום באימייל. זאת בנוסף למאות אלפי גולשים מזדמנים הקוראים אותו ישירות באתר.

יתרונו של ברסט בפופולריזציה שהוא תרם לשימוש באינטרנט. הוא כותב בשפה פשוטה, ברורה, לא מתנשאת ולא יומרנית. אף פעם הוא לא אימץ את הסגנון הנפוח של "תראו כמה אני שנון", המאפיין את גל הכותבים החדשים. הוא הקיף קשת רחבה של נושאים, החל מסימון מגמות מתפתחות בעד או נגד, מיפוי הכוחות הפועלים, הובלת מאבקים ציבוריים למען הגולשים, וגם סקירת תוכנות או המלצות על שרותים
שימושיים, ולא אחת גם הדרכות תכליתיות של "איך לעשות מה".

בהודעת הפרדה שלו, שפורסמה ביום חמישי (4 בינואר), הוא מבקש מהקוראים לא לבזבז דמעות וגם לא להשליך עגבניות רקובות. הטור האחרון שלו יופיע ב-26 בינואר, אך הוא ימשיך להיכתב גם לאחר מכן על ידי אנשי מערכת אחרים שזהותם טרם נמסרה. בהודעה זו מגלה ברסט לקוראיו כי הקים חברה חדשה בשם: .IZ Inc בתחום המו"לות הדיגיטלית, שתעסוק בהפקת עלונים מדוורים (newsletters) כתלכיד
ליצירת קהילות יעודיות. "על פי תחזית של חברת המחקרים ג`ופיטר, הנישה הזאת תצמח לתעשייה בהיקף 7.3 מיליארד דולר בשנת ,"2005 מסביר ברסט, "ולכן אני רוצה להיות חלק ממנה". 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by