בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קלינטון מודה: איני מאמין שאצליח להשיג הסכם עד סוף כהונתי 
 
 
חדשות נענע 

למרות האמירה הפסימית שולח קלינטון את דניס רוס לאזור בנסיון אחרון לנסות ולהשיג הסכם מוקדם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בנאום שנשא הנשיא האמריקני הלילה, בפני פורום של קהל יהודי בניו יורק, הודה קלינטון כי קשה לו להאמין שיצליח להביא את הצדדים לידי חתימה על הסכם עקרונות, במהלך השבועיים שנותרו לו בבית הלבן.
 
בראיון לגלי צה"ל אמר הבוקר יו"ר הכנסת, אברהם בורג (שנכח באירוע), כי הנשיא קלינטון הביע באוזניו את אכזבתו מהפלסטינים, אשר ביזבזו זמן יקר עד שהודיעו על קבלת מסמך הגישור שהכין.

למרות האמירה הפסימית, מקור בכיר בממשל האמריקני אמר אתמול כי דניס רוס, שליחו המיוחד של קלינטון למזרח התיכון, ייצא שוב לאזור במאמץ אחרון להגיע להסכם מוקדם.

עם זאת, גם המקור תמך בדעה כי תהיה זו משימה מאוד קשה להביא הסכם בין הצדדים עד למועד סיום כהונתו של קלינטון בבית הלבן.

בסיום ישיבת קבינט השלום אתמול (ראשון) בערב, הודיעה לשכת ברק כי היא מתנה את חידוש התהליך המדיני בירידה בהיקף האלימות. המשתתפים בישיבה הטילו את האחריות להמשך המו"מ המדיני על הפלסטינים.

בפגישת הקבינט השתתפו השרים שלמה בן עמי, יוסי ביילין, אמנון ליפקין שחק וכן יו"ר מרצ, ח"כ יוסי שריד, וראש המטה המדיני ביטחוני, דני יתום.

הקבינט יתכנס היום (שני)פעם נוספת כדי לשמוע דיווח על תוצאות הפגישה הביטחונית הערב בקהיר, בה משתתפים ראשי המודיעין של ישראל, הפלסטינים, מצרים וארה"ב.

אתר האינטרנט של עיתון הארץ דיווח כי ישראל חותרת לכך שהנשיא קלינטון יפרסם "הצהרה נשיאותית" שתזכה לגיבוי בין לאומי, תסכם את המו"מ בין ישראל לרשות הפלסטינית ותהווה בסיס למו"מ שיתחדש לאחר הבחירות בישראל ותחילת הכהונה של ממשל בוש.

בתוך כך, ייצא שר החוץ שלמה בן עמי ביום רביעי לצרפת וספרד על מנת לגייס תמיכה בינלאומית בהצהרה הנשיאותית של קלינטון. בן עמי ייפגש עם שרי החוץ של המדינות ויציג את עמדתה של ישראל בנושא הצעותיו של קלינטון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by