בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר חדש: ישיבה ממושכת מול המחשב גורמת להשמנה 

מחקר חדש: ישיבה ממושכת מול המחשב גורמת להשמנה

 
 
עידו קינן

לצד היתרונות הגדולים של מהפכת המידע והמחשב האישי מסתתרת בעיה רצינית: השמנה; בעשרים השנה האחרונות עלה מספר הילדים השמנים בעשרות אחוזים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מחקר חדש מגלה, כי מספר הבנים הבריטיים המוגדרים שמנים הוכפל בעשרים השנים האחרונות. גם מספר הבנות עלה אבל "רק" ב-50 אחוזים. כך מדווח אתר הרג`יסטר הבריטי. ההשמנה מיוחסת לעלייה המשמעותית שחלה בשימוש במחשבים.
 
המחקר, שנערך על ידי חוקרים מקינג`ס קולג` בלונדון, במשך עשרים שנה, כלל כ-30 אלף ילדים בגילאים 4 עד 11.

בשנת 84` השנה בה הוצג לראשונה המחשב האישי של Apple, עמד אחוז הבנים השמנים בבריטניה על חמישה, והבנות השמנות היוו 9.3 אחוזים מכלל הבנות, מספר דומה לשנת 74`. עשר שנים לאחר מכן הוכפל מספר הבנים והגיע ל-9 אחוזים, ואילו אחוז הבנות עלה ל-13.5.

"הפיחות בפעילות ספורטיבית" אומרת אחת החוקרות, סו צ`ין "מתחילת שנות השמונים נראה כסיבה העיקרית לעליה במספר הילדים השמנים". במקום להתרוצץ, מוסיפה צ`ין, הילדים משחקים במחשב ואוכלים חטיפים.

ממחקר אחר שנערך לאחרונה על ידי PC Data, עולה כי רב המשחקים במשחקי רשת הן נשים, ואילו 55 אחוזים מהמשחקים במשחקי מחשב רגילים הם גברים.

אירונית העובדה, כי משחקי המחשב דווקא יוצרים דימויי גוף נשיים מעוותים, מה שמעודד בנות לשאוף למידות גוף לא סבירות, ועשוי אף להוביל לאנורקסיה. מחקר של ארגון "Children Now" מעלה, כי 38 אחוזים מהמשחקים הציגו נשים בעלות חזה גדול, ו-46 אחוזים מהמשחקים הראו נשים עם מותניים צרות במיוחד.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by