בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מתחדש התיאום הביטחוני בין ישראל לרשות הפלסטינית 
 
 
חדשות נענע 

היום יתקיימו מפגשים בין מפקדי השטח הישראליים לפלסטיניים. דחלאן: לא הושגה הסכמה. ישראל נערכת להגעתו של מתאם השיחות האמריקני, דניס רוס

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בתום התייעצות ביטחונית שכינס הלילה (שני) החליט ראש הממשלה, אהוד ברק, לקבל את ההבנות שהושגו אתמול בשיחות הביטחוניות שהתקיימו קהיר, ושנועדו להפחית את האלימות והטרור.
 
מלשכת ראש הממשלה נמסר כי בשיחות בתיווך ראש הסי.איי.איי. הסכימו הצדדים לשתף פעולה ולמסור עדכונים. במסגרת ההסכמות, יתקיימו היום מפגשים בין מפקדי השטח הישראלים לפלסטינים בגזרות השונות. אלופי פיקוד הדרום והמרכז, דורון אלמוג ויצחק איתן, אמורים להיפגש עם מקביליהם הפלסטיניים, הגנרלים מג`יידה ואיסמעיל. הפגישות טרם תואמו, ובהמשך צפויות להתקיים פגישות של דרגים נמוכים יותר.

לדבריו של ראש מנגנון הביטחון המסכל בעזה, מוחמד דחלאן, לא הושגה בשיחות קהיר הסכמה. דחלאן אמר כי הפלסטינים סירבו אפילו לדון בדרישת ישראל לעצור פעילי חמאס וג`יהאד איסלמי: "תחילה ישראל צריכה להפסיק את התוקפנות נגד העם הפלסטיני ואת השפלת הפלסטינים", אמר דחלאן "ורק אז נהיה מוכנים לדון בכל הסוגיות".

ישראל נערכת כעת להגעתו לאזור של דניס רוס, מתאם שיחות השלום האמריקני. רוס צפוי להיפגש מחר עם ראש הממשלה, אהוד ברק ועם ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, על מנת לגבש הצהרת עקרונות משותפת שתשמש בסיס להסכם הקבע.

לדברי מקורות ישראליים, הממשל האמריקאי עדיין חותר להגיע להסכם, אולם אם יתברר שהדבר בלתי אפשרי ייעשה ניסיון לגבש הצהרת עקרונות "בלי מפות" כבסיס למו"מ שיחודש אחרי הבחירות בישראל וחילופי הממשל בארה"ב. הפלסטינים מתנגדים ליוזמה זו ותובעים להשיג הסכם מפורט ולא להשאיר דברים פתוחים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by