בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הודו: רק 0.4 אחוז מן האוכלוסייה מחוברת לרשת 

הודו: רק 0.4 אחוז מן האוכלוסייה מחוברת לרשת

 
 
יניב קרן, מערכת סיו

אחוז החיבורים לאינטרנט בהודו נמוך מאוד; נכון להיום רק 1.8 מיליון איש מתוך אוכלוסייה שמונה יותר ממיליארד אנשים גולשים ברשת; על פי התחזיות לא יחולו שינויים מהותיים בעתיד הקרוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העוני הקשה בהודו וההכנסה הנמוכה של רב האוכלוסייה גורמים לכך שחיבור לאינטרנט הופך למותרות ששמורות בדרך כלל רק למעטים. זאת על אף ניסיונות הממשלה להפוך את תת היבשת למקוונת. כך מגלה מכון המחקרים אי.מרקטר.
 
נכון להיום מחוברים להודו רק 1.8 מיליון איש, המהווים 0.4 אחוז ברשת מקרב האוכלוסייה הבוגרת. תכנוני הממשלה מבטיחים אומנם גדילה עתידית בשיעור המחוברים,אולם הפערים הגדולים בהכנסה יגרמו לכך שרק קבוצה מצומצמת תוכל להיחשף לנפלאות הרשת.

הקבוצה המוגדרת כבעלת פוטנציאל התחברות מורכבת מאנשים בוגרים משכילים המוגדרים גם כ"אנשי העולם הרחב", אשר רגילים להשתמש בטכנולוגיות עתירות אלקטרוניקה.

לעומתם קבוצת הגולשים הקיימת כיום, דומה בהרכבה לאוכלוסיות גולשים במדינות מתפתחות אחרות. היא מורכבת ברובה מאנשים צעירים, כמחציתם בטווח הגילאים 18 עד ,24 כולם בעלי השכלה גבוהה.

אחד הגורמים שמהווים מכשול מהותי להתפתחות הגלישה בהודו הוא כמות חיבורי הטלפון הנמוכה הקיימת. הנתונים מצבעים על 2.2 קווים לכל מאה אנשים. גם המכשיר עצמו נחשב לנדיר מאוד בתת היבשת.

רבים מהקווים שקיימים אינם איכותיים דיים על מנת לתמוך בתמסורת אינטרנטית. גורם נוסף שמהווה מכשול להתפתחות הוא חברת הטלפונים הלאומית של הודו אשר מונעת מספקי שירות פרטיים להתחיל לעבוד.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by