בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רשת המשחקים של CNET באינטרנט עומדת להיסגר 

רשת המשחקים של CNET באינטרנט עומדת להיסגר

 
 
ליעד ליבנה, מערכת סי

רשתות ואתרי משחקים רבים מתקשים לשרוד לנוכח קיצוצים בתעריפי פרסום שבזכותם הם מתקיימים; מקור ב-:CNET שוק הפרסום קשוח במיוחד באחרונה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הודעתה של סי-נט, אתר הטכנולוגיה, כפי שהתפרסמה בשבוע שעבר, על סגירת רשת המשחקים שלה, לוותה בתגובות נרגשות מצד בעלי אתרי המשחקים האחרים: הרשת עם הגב החזק ביותר, זו שאמורה היתה לשרוד אחרי כל האחרות, תהיה רק זיכרון עמום בתחילת החודש הבא.
 

יומיים אחר-כך, כאשר הודיעה "יו-גו נטוורקס" על קיצוץ דראסטי בתעריפי הפרסומת שהיא גובה, רבים מבעלי האתרים איבדו שינה והתחילו לרדת במשקל.

הצרות התחילו באוקטובר שעבר, עם קריסת רשת משחקים בשם "גיים פאן". למעלה מ-40 אתרים נעזבו כגוזלים מחוץ לקן, כשקיבלו בצהריי יום שישי שחור אחד את ההודעה: יש לכם 48 שעות למצוא מקום חדש לאתר, וגם מפרסמים חדשים. בהצלחה.

ואז, בנובמבר, התחילה גם "סנו-בול", מפעילת רשת אתרי-משחקים אחרת, לסנן ולמיין. מי שלא הוכיח כדאיות, נשלח לגווע בשלג.

אתרי משחקים חיים מפרסום. את הפרסומות, הם מקבלים מהרשת אליה הם שייכים. נכון, יש אתרים רווחיים, אבל ככלל, אין מספיק פרסומות לכולם. כשהמודעות בתשלום נגמרות, הרשת שולחת "פילרים" שימלאו את המקום, אבל המודעות הללו פשוט אינן מכניסות כסף.

"אין ספק ששוק הפרסום קשוח במיוחד לאחרונה", מסר מקור ב-.CNET גם דובר "יו-גו" מסר, כי "כרגע, קשה מאוד לשרוד בשוק אתרי הבידור". אם כך, איך ישרדו האתרים, אם הפרסום אינו מכסה את עלויות התפעול העצומות ואת המשכורות? מה האלטרנטיבה?

ג`ייקוב נילסן, גורו האינטרנט הידוע, אומר שמודל של אתרים מבוססי מנוי הוא שישתלט על התחום. "2001 היא השנה שבה `ימצאו` מפעילי האתרים את עשתונותיהם, ויתחילו לגבות כסף עבור השימוש", אומר נילסן. אתרים מסויימים כבר עושים כך (לדוגמא www.CombatSim.com), אולם מודל זה מציג בעיה: הצרכן לא רוצה לשלם. אם יעברו כולם למודל המנויים באותו יום, לא תהיה לצרכן ברירה, אבל בכל דרך
אחרת, אלו שיעברו למודל מנויים ראשונים, יהיו הראשונים לאבד לקוחות לטובת אתרי החינם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by