בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה בישראל: תביעה על רשימת דומיין 

לראשונה בישראל: תביעה על רשימת דומיין

 
 
יניב קרן, סיון. קום

תביעה ראשונה כנגד רשימת הדומיינים העברית דומיין דה נט, תוגש ככל הנראה לבית המשפט; התובעים: הוצאת הספרים הוד עמי ששמם נקנה על ידי אדם פרטי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שבועיים לאחר השקתו של השירות החדש לרשימת שמות דומיינים בעברית, מסתמנת תביעה ראשונה כנגד חברת דומיין דה נט, המספקת את השירות. הוצאת הספרים הוד עמי פנתה לחברה באמצעות בא כוחה, עו"ד אביב אילון, בדרישה להשיב לה את שמה העברי שנקנה על ידי אדם פרטי. בחברת דומיין דה נט דוחים את הטענות בדבר אחריות לרישום.
 

לפני כשבועיים הכריזה חברת דומיין דה נט על השקתו של שירות חדש, המאפשר רישום שמות דומיינים בעברית. ההודעה על השקת השירות גררה אחריה אלפי פניות של אנשים שביקשו לרכוש לעצמם דומיין בשפת הקודש. אולם לאחר זמן קצר התברר, כי על מנת להשתמש בשירות תזדקק החברה לחתום על הסכם עם ספקיות השירות על מנת להתקין אצלן תוכנה המאפשרת את כתיבת הדומיין העברי. לחילופין, קיימת אפשרות להתקין את התוכנה על המחשבים האישיים.

מדיניות החברה החדשה מסירה מעצמה אחריות לגבי רישום שמות ידועים. בהצהרה, עליה חותמים לקוחות החברה, הם מתחייבים לא לפגוע בחברות מוכרות. אולם השיטה הקיימת הותירה פתח לבעיות.

לפני זמן קצר רכש אלי דוידי, באמצעות החברה בה הוא עובד, את שם המתחם "הוד עמי". הדבר התברר לאנשי הוצאת הספרים לאחר שביקשו לרכוש בעצמם את הדומיין.

אמש שלח עורך דינם של הוד עמי מכתב לדומיין דה נט ובו פירט את טענות החברה. במכתבו, כתב עו"ד אילון, כי רוכש הדומיין הודה כי עשה זאת לשם הפקת רווח. "השימוש בדומיין מהווה גנבת עין ועלול לגרום להטעיית הציבור. גם אם לא יעשה כל שימוש במתחם, יגרם נזק כלכלי חמור למרשתי בכך שהנך מונע ממנה, שלא כדין,שימוש בסימן מסחרי", כתב אילון. במידה והדרישות המפורטות לא יבוצעו תוך שבעה ימים מיום שליחת המכתב, תפנה החברה באמצעות עורך דינה לבית המשפט.

"חברת דומיין דה נט מספקת שירותי אינטרנט, ולכן מוטלת עליה אחריות להבטיח שלא יעשה שימוש לרעה בשירותים שהיא מעניקה", אמר אילון.

מחברת דומיין דה נט נמסר, כי מדניות החברה מבטיחה בעלות על הדומיין לאדם הראשון שרכש אותו. "אנחנו לא מעוניינים לשמש כשופטים או בוררים כשמתעוררת מחלוקת בין שני צדדים. יחד עם זאת נכבד כל פסיקה של בית משפט", אמר יזם-שותף בחברה, יואב קרן.

אלי דוידי סירב להתייחס לנושא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by