בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרמטכ"ל: התרעות בצה"ל על פיגועים בימים הקרובים 
 
 
חדשות  נענע

בכיר במודיעין: פיגוע, שבעקבותיו תגובה קשה של צה"ל, עלול להביא להידרדרות המצב הביטחוני

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לצה``ל יש התרעות על כך שארגון החיזבאללה ינסה לבצע בימים הקרובים פיגוע בגבול הצפון. כך מגלה היום (שלישי) רב-אלוף שאול מופז. הרמטכ"ל הזהיר גם מהתגברות שיתוף הפעולה בין החיזבאללה לארגונים הפלסטיניים.
 
הרמטכ``ל אמר את הדברים בישיבת ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, וציין כי מדובר בניסיון של החיזבאללה להניח מטעני חבלה, לבצע חטיפות של חיילים או להחדיר מחבלים לשטחי ישראל באמצעות גילשונים.

מופז, שפירט את השגות צה"ל על הצעת קלינטון, אמר כי יש להשאיר את בקעת הירדן בשליטה ישראלית, ואם תיושם התוכנית האמריקנית בירושלים עלולה ישראל למצוא את עצמה במצב "קשה", כהגדרתו.

בתגובה נמסר מלשכת ראש הממשלה כי הערותיו של הרמטכ"ל נלקחו בחשבון בתשובת ישראל לנשיא קלינטון.

קצין בכיר באמ``ן אמר כי ``יש פוטנציאל להידרדרות המצב הביטחוני. פיגוע, שבעקבותיו תגובה קשה של צה``ל, עלול להביא להידרדרות המצב הביטחוני". הבכיר אמר את הדברים בתשובה לשאלה של ח"כ אריאל שרון לגבי החשש להתפרצותה של מלחמה כוללת. עם זאת ציין הבכיר כי צריך לזכור כי קיים הבדל עצום בין פוטנציאל להידרדרות לבין מלחמה יזומה.

היום נהרגו שני פלסטינים שיידו אבנים מירי חיילי צה"ל בשטחים. בצה"ל גובר החשש מהתרופפות נוהלי הפתיחה באש, בעקבות מקרים רבים שבהם נפצעו או נהרגו חיילים מירי החשוד כבלתי מבוקר. בתגובה מאיץ צה"ל בימים אלה את גיוסם של גדודי מילואים לשירות בשטחים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by