בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תחזיות :IDC הכנסות המסחר הסלולרי יגיעו למיליארד דולר בלבד השנה 

תחזיות :IDC הכנסות המסחר הסלולרי יגיעו למיליארד דולר בלבד השנה

 
 
מיכל סבו, סיון. קום

מספרם של משתמשי הטלפונים הסלולרים המחוברים לאינטרנט יגיע למיליארד עד לשנת ;2003 תחום ה-ASP יורד; מספר זירות המסחר האלקטרוניות יקטן

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חברת מחקרי השוק IDC פרסמה אתמול את תחזיותיה לשנת 2001 בתחום שווקי הטכנולוגיה והתקשורת . על פי נתוני האנליסט הראשי בחברה, ג`ון גאנץ, ההשקעות בתחום המסחר האלקטרוני יימשכו, כאשר עיקר ההשקעות יגיעו מחברות הכלכלה הישנה שישאפו ליצור או להגדיל את נוכחותן באינטרנט.
 

ארה"ב מגלה כעת גם את המסחר האלקטרוני הנייד (M-Commerce) ו-IDC צופה השקעות בחברות המספקות יישומים ותשתיות בתחום. למרות ה"הייפ" סביב נושא המסחר האלקטרוני הנייד, IDC צופה הכנסות של 1 מיליארד דולר בלבד מצרכנים.

מתוך 95 מיליארד דולר הכנסות ממסחר אלקטרוני בין עסקים לצרכנים (, IDC(B2C מהמרת על גידול ניכר במספר הטלפונים הסלולריים שיקושרו לאינטרנט והיא מעמידה את מספר היעד על 1 מיליארד מכשירים, בשנת .2003 באותה שנה, נחל גם לראות את תשתיות הדור השלישי בפעולה, ואלו יעשירו עוד יותר את חווית האינטרנט הנייד, בזכות קצב תעבורת הנתונים הגבוה שהם יאפשרו.

התחזית צופה ירידה בתחום ספקי ישומי שירותים (ASP), שהיה אחראי לא במעט לקריסתן של חברות הדוט.קום באפריל .2000 לטענת ,IDC תחום זה זכה ליחסי ציבור מוגזמים. משקיעים ויצרנים רבים מדירים את רגליהם מן התחום. חברת המחקרים מאמינה, שחברות שנסמכו על הכנסות מ"השכרת תוכנה", ירחיבו את סל מוצריהן ויציעו גם שירותים נוספים, ובעיקר שירותי מיקור-חוץ דרך הרשת, אם ירצו לשרוד.

כתחליף למונח הבעייתי ,ASP מהמרת IDC על היווצרותה של היסטריה חדשה השנה, סביב יישומי Business to Enterprise) B2E). הכוונה היא ליישומים ולשירותים עבור המגזר הארגוני, ובעיקר בנייה ותחזוקה של אתרי אינטראנט (אתרי אינטרנט פנים ארגוניים). מניע עיקרי לגידול הצפוי בשוק זה, טמון בעובדה שמספר העובדים המחוברים לאינטרנט בקרב עסקים וארגונים הוכפל ב-12 החודשים האחרונים.


בנושא קונסולידציה של זירות מסחר אלקטרוניות, IDC צופה שבשנת 2001 ייקטן מספר זירות המסחר האלקטרוניות, כתוצאה מתהליכי איחוד בין זירות מתחרות, באותם תחומים. היקף המסחר האלקטרוני בין עסקים אמור להיות מוכפל השנה, על פי התחזיות, ולזירות המסחר הללו תפקיד חשוב בהנעת התהליך, ובצירוף שחקנים חדשים אליו. העסקים הקטנים (פחות ממאה עובדים), המהווים כ-40 אחוז מנפח העסקים
מחוץ לאינטרנט, יחוו צמיחה משמעותית ב- 2001 ויניעו את השוק השנה.

שירותים בתחום הטלפוניה באינטרנט, לרבות VOIP(העברת קול באינטרנט), שהניבו בשנת 2000 הכנסות בסך 200 מיליון דולר בלבד, עשויים לגדול ב-2001 למיליארד דולר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by