בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
השופט במשפט מיקרוסופט מבקר את בית המשפט לערעורים 

השופט במשפט מיקרוסופט מבקר את בית המשפט לערעורים

 
 
ליעד ליבנה, מערכת סי

תומאס פנפילד ג'קסון, השופט שהורה על פיצול מיקרוסופט מבקר בחריפות את השופטים שידונו בעתירה, מכנה אותם "נפוחים" וחסרי נסיון שיפוטי ומאשים אותם בהמצאת עובדות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השופט תומאס פנפילד ג`קסון, שהורה על פיצול מיקרוסופט, השמיע ביקורת חריפה על השופטים שישמעו את העתירה על פסיקתו. לדברי ג`קסון, ניסוח ההחלטה שלו מחייב את בית המשפט לערעורים לקבל את קביעתו, כי החברה אכן שברה חוקי מונופול.
 
השופט ג`קסון קרא לשופטי בית המשפט לערעורים "נפוחים" וחסרי ניסיון שיפוטי, ואמר כי לדעתו, הם המציאו עובדות בכדי להפוך את קביעתו לברת-ערעור.
אמירות אלו מופיעות בספר חדש, "מלחמת העולם 3.0: מיקרוסופט ואויביה", מאת קן אלואטה, העומד לצאת בשבוע הבא בהוצאת רנדום האוס.

יש הסבורים, כי ההתבטאויות עלולות להתגלות כבעלות משקל בערעורה של מיקרוסופט: אם התיק יוחזר לבית המשפט המחוזי, יתכן כי עמדתו של ג`קסון תפסול אותו מלשוב ולדון בתיק.
בית המשפט לערעורים ידון בתיק בשבוע הבא. לתובעים - משרד המשפטים האמריקאי, 18 מדינות ומחוז קולומביה העצמאי - הוקצב זמן תגובה עד יום שישי הקרוב.

ג`קסון פסק בשנה שעברה, כי מיקרוסופט היא מונופול ששבר חוקי הגבלים עסקיים, במטרה לשמור על הדומיננטיות שלו בתחום מערכות ההפעלה למחשבים אישיים. הוא ציווה על פיצול החברה, אלא שמיקרוסופט מיהרה לערער על גזר הדין, והוא עוכב עד תום הערעור.

אלואטה כותב שג`קסון "הודה" שהוא מנסה לחשק את בית המשפט לערעורים, על ידי קביעת ממצאים עובדתיים נפרדים מפסק הדין שלו, בתורת עובדה מוגמרת. מיקרוסופט ביקשה לבטל חלק מהממצאים הללו, בטענה שהם "מוטעים בבירור".

ג`קסון אף נימק את בחירתו, ואמר שחלק מהסיבה לביטוייו היא הפגיעה שפגע בו בית המשפט לערעורים, כשהפך את הצו התקדימי שלו בפסק דין אחר, על ידי "המצאת 90 אחוז מהעובדות", כלשונו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by