בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה זומנה אשה לביה"ד הבינלאומי לפשעי מלחמה 

לראשונה זומנה אשה לביה"ד הבינלאומי לפשעי מלחמה

 
 
חדשות נענע 

המדובר במנהיגת הסרבים לשעבר, החשודה בפשעי מלחמה. היא נענתה ביוזמתה לזימון, לפי שעה האישומים נגדה חסויים ובתקשורת הבוסנית מעריכים כי היא זומנה רק לצרך מתן עדות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהיגה לשעבר של הסרבים בבוסניה, ביליאנה פלאוושיץ`, תופיע השבוע בפני בית הדין הבינלאומי לפשעי מלחמה. פלאוושיץ` הייתה מעוזריו הבכירים של רדוואן קראדזיץ`, החשוד הראשי בפשעי מלחמה בעת מלחמת בוסניה בשנים 92-95`. פלאוושיץ` נענתה לזימון של בית המשפט, והיא למעשה האישה הראשונה המופיעה בפני בית הדין.
 
פלאוושיץ` חשודה בהשתתפות בפשעי מלחמה, אך פרטי האישומים נגדה חסויים והיא נענתה לזימון מרצונה החופשי.

בכלי התקשורת בבוסניה נרמז אתמול שפלאוושיץ` זומנה להאג כעדה בתיקים נגד מנהיגים אחרים של הסרבים הבוסנים.

פלאוושיץ`, ביולוגית בת 70, עמדה לצד הלאומנים הסרבים בבוסניה כשהסרבים התקוממו נגד הכרזת העצמאות של בוסניה מיוגוסלביה בשנת 1992, והציתו בכך מלחמה שנמשכה יותר משלוש שנים.

במהלך המלחמה, בה הטילו הסרבים מצור על בירת בוסניה, סראייבו, והרגו וגירשו עשרות אלפי מוסלמים וקרואטים, החזיקה פלאוושיץ` בתפקיד בכיר בהנהגה, והתפרסמה בהצהרותיה הלאומניות.

היא טענה, למשל, כי לא ייתכן ששלוש קבוצות הלאום בבוסניה, המוסלמים, הקרואטים והסרבים, יוכלו לחיות יחד בשלום, ותיארה את המוסלמים כ"פגם גנטי בגוף הסרבי".

אחרי המלחמה נטלה פלאוושיץ` את ההנהגה מידי קראדזיץ`, שירד למחתרת בעקבות הסכמי השלום של דייטון, והנהיגה את רפובליקת סרפסקה, רפובליקת הסרבים בבוסניה, בין השנים 96-98`. פלאוושיץ` ביולוגית בת 70, שינתה את גישתה הניצית ושיתפה פעולה עם הרשויות הבינלאומיות שהוקמו בבוסניה בעקבות ההסכמים. היא אפילו התנכרה לעמיתיה מן העבר, והאשימה את תומכי קראדזיץ` בשחיתות.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by