בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בריטניה תבדוק את כל חייליה באם נפגעו מ'סינדרום הבלקן' 
 
 
חדשות  נענע

לאחר כעשור בו התכחשה ממשלת בריטניה כי קיים סיכון באורניום מדולל, החליטה הממשלה לבדוק את כל חייליה ששירתו בבלקן ובמלחמת המפרץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרשת סינדרום הבלקן ממשיכה להסעיר את אירופה. ממשלת בריטניה הכריזה אתמול (שלישי) על שינוי מהותי במדיניותה בנושא והסכימה לבצע בדיקות רפואיות לכ-80 אלף חיילים ששירתו בבלקן ובמלחמת המפרץ.
 
הדבר מהווה שינוי מוחלט בעמדת ממשלת בריטניה, שמאז מלחמת המפרץ סירבה להודות כי קיימת אפשרות לפגיעה בחיילים כתוצאה משימוש בסוגי נשק שונים על ידי חיילי בעלות הברית וחיילי נאט"ו.

כזכור, לפני מספר שבועות החלה סערה ציבורית באירופה כשהתברר כי קיים חשד ממשי לפגיעות בריאותיות חמורות בחיילים כתוצאה מחשיפה לאורניום מדולל - חומר בו עושה שימוש נאט"ו. במספר מקרים גרמה החשיפה להתרצות מחלת הסרטן בקרב חיילים משוחררים.

במשך שנים התלוננו חיילים בריטים שלחמו במלחמת המפרץ, שהם סובלים מעייפות כרונית, נשירת שיער וסוגים שונים של גידולים סרטניים. לטענתם, תופעות אלו נגרמו כתוצאה מזיהום מרסיסי תחמושת שהכילה אורניום מדולל.

דיפלומטים מנאט"ו וחברים בגוף הביטחון החדש של האיחוד האירופי נפגשו אתמול בבריסל, כדי לדון ב"סינדרום הבלקן". נציגי בריטניה וארה"ב התנגדו לחדול מהשימוש בתחמושת המכילה אורניום מדולל, כדרישת איטליה, דבר שרק הגביר את המתיחות בין 19 חברות ברית נאט"ו.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by