בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לקוחות איביי זועמים: החברה שולחת לכולם דואר זבל 

לקוחות איביי זועמים: החברה שולחת לכולם דואר זבל

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

עקב תקלה בתוכנת האתר נשלחות הודעות אימייל פרסומיות גם ללקוחות שביקשו לבטל את רישומם; הלקוחות רותחים מזעם: איביי מתעלמת מאיתנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר המכירות הפומביות איביי (eBay) הודיע לכל לקוחותיו, כי ישלח להם הודעות אימייל פרסומיות, גם אם חלקם ביקשו לא לקבלם יותר. זאת כתוצאה מתקלה שארעה בתוכנת האתר, וגרמה לאובדן הרישומים של הלקוחות שביקשו לא לקבל דואר פרסומי, מדווחת סוכנות הידיעות AP .
 
לקוחות זועמים, שקיבלו הודעות אימייל פרסומיות לפני שהחברה הוציאה את ההודעה, וחשבו שהיא מתעלמת מדרישתם לא לקבלן יותר, ביקרו אותה בפורומים ובלוחות מודעות באינטרנט.

העניין נוגע לסוגיה עקרונית במשלוח פרסומים לכתובת אימייל, אותה מספק הלקוח לחברה. "להירשם פנימה" (Opt-in) משמעותו, שברירת המחדל היא אי משלוח אימייל, והלקוח צריך לסמן שדות כדי לקבל פרסום; "להירשם החוצה" (opt-out) היא הגישה ההפוכה, בה ברירת המחדל היא משלוח אימיילים ללקוח, ואם הוא לא מעוניין בכך, עליו לסמן את הסעיף שאומר "אני לא מעוניין לקבל אימייל פרסומי".

לדברי דובר החברה, התקלה נוגעת לשישה מיליון לקוחות שנרשמו בין אפריל לנובמבר .2000 החברה הודיעה ללקוחות כי תשלח להם פרסומות, אלא אם יודיעו לה אחרת בתוך שבועיים ממשלוח ההודעה. "חששנו שמא רבים מלקוחותינו לא יקבלו את כל האימייל שביקשו", אמר קווין פורסגלאב מאיביי. אחרי שראה את הביקורות, שהופנתה כלפי החברה, הוסיף כי יבדוק כיצד ניתן להסביר את הנושא טוב יותר.
לקוחותיה החדשים של איביי, אגב, נדרשים "להירשם החוצה".

כמובן שהחברות מצדדות באפשרות "להירשם החוצה", אולם מתנגד עיקרי לכך היה המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב בבחירות האחרונות, אל גור. כשנשאל על כך בראיון בעיתון "יאהו! אינטרנט לייף", אמר: "זה לא מעשי להניח, שכולם יוכלו לעשות החלטה כזאת, במיוחד כשאנשים לחוצים ומוטרדים ומותשים מעבודת יתר, ומנסים לשלם חשבונות. למה שהטירחה [להירשם החוצה] תוטל עליהם?".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by