בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מאגר נתוני הלקוחות ישמיד את עצמו לאחר קבלת 50 אלף דולר 

מאגר נתוני הלקוחות ישמיד את עצמו לאחר קבלת 50 אלף דולר

 
 
כרמל וייסמן, מערכת ס

פסיקה תקדימית מחייבת את 'טויז-סמארט', אתר הצעצועים הכושל, להשמיד את מאגר נתוני הלקוחות שלו, במקום להציעו למכירה, כמתחייב מחוקי פשיטת הרגל בארה"ב; חברת האם, דיסני, תשלם לאתר 50 אלף דולר כדי לעשות זאת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ניצחון נוסף לפעילי הפרטיות ברשת: אתר הצעצועים הכושל טויז-סמארט, אשר פשט רגל בחודש מאי אשתקד, ניסה למכור את מאגר נתוני לקוחותיו, המונה רבע מיליון קונים, לאחר שהבטיח להם כי לעולם לא יחלוק את פרטיהם עם צד שלישי.
 
פעילי הפרטיות מחו נגד הפעולה, בטענה שהיא תעודד חברות דוט קום אחרות במצוקה, לנטוש את הבטחות הפרטיות בעבור חופן מזומנים. "ההבטחות שפיזרת בתחילת דרכך, מחייבות אותך גם על ערש דווי", הם אומרים.

בסוף יולי ,2000 אישרה ועדת הסחר הפדרלי בארה"ב (FTC) לטויז-סמארט למכור את מאגר נתוני הלקוחות שלה, בתנאי שהקונה תכבד את אותם חוקי פרטיות אליהם התחייבה, אך אף קונה לא פנה. עתה, כאשר פרמה טויז-סמארט מודעת מכירה לכל דורש בוול סטריט ג`ורנל, ה-FTC והתובעים הכלליים של 42 מדינות בארה"ב תבעו אותה, על מנת למנוע ממנה לסחור בשמם, כתובתם ופרטי האשראי של לקוחותיה.

בפשרה שהושגה, טויז סמארט תקבל 50 אלף דולר מחברת האם שלה, דיסני, על מנת לאפשר לה להשמיד את מאגר הנתונים שלה.

מאגר הלקוחות הוא אחד הנכסים המשמעותיים של חברות מסחר אלקטרוני. כאשר הללו פושטות רגל, הן נאלצות למכור את המאגר כדי לשלם את חובותיהן לנושים, כמתחייב מחוקי פשיטת הרגל בארה"ב. פעילי הפרטיות ברשת הפועלים לשינוי החקיקה בנושא על מנת להגן על פרטיות הצרכן, רואים בפסיקה תקדימית זו נקודת ציון חשובה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by