בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הערב מתחדש המו"מ 
 
 
חדשות נענע 

פרס לקראת פגישתו עם ערפאת: 'קשה לי מאוד להאמין שבזמן קצר כזה אפשר לגשר על ההבדלים שהתגלו'. קלינטון פסימי: 'מה שיקרה יהיה באחריות הממשל הבא והמנצח בבחירות בישראל'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הדיונים בין ישראל לפלסטינים יימשכו הערב(מוצ"ש) בציפיות נמוכות. השר לפיתוח אזורי, שמעון פרס, צפוי להפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת.

 
במקביל יתחדשו גם הדיונים בין צוותי המשא ומתן. בראש הצוות הישראלי יעמדו שר החוץ, שלמה בן עמי, ומנהל לשכת ראש הממשלה, גלעד שר. בראש הצוות הפלסטינית יעמוד אבו עלא.

לקראת פגישתו עם ערפאת, הביע פרס ספקות באשר לסיכוי להגיע להסכם עד תום כהונתו של ביל קלינטון כנשיא ארצות-הברית: "הדבר שהכי מדאיג אותי באמת, זה קוצר הזמן". "במוצאי השבת הבאה כבר יהיה נשיא חדש", המשיך פרס, "קשה לי מאוד להאמין שבזמן קצר כזה אפשר לגשר על ההבדלים שהתגלו".

 

יתום: 'יש עדיין פערים גדולים'

יאסר עבד רבו, מבכירי הרשות, אמר כי יידרש נס כדי להשיג הסכם עד עזיבת קלינטון את הבית הלבן. עבד רבו אמר כי בפגישה הלילה שלשום חזר על דרישות הפלסטינים לנסיגה מלאה מכל השטחים, ובכללם ממזרח ירושלים, וכן על זכות השיבה.

עבד רבו הוסיף כי הפלסטינים אינם מעוניינים בהסכם מהיר, שיתעלם מזכות כלשהי מזכויותיהם.

 
 
ראש המטה המדיני-בטחוני במשרד ראש הממשלה, דני יתום, אמר אתמול (שישי) כי בפגישה לא הושגה פריצת דרך מדינית, אם כי לא היתה גם "התרסקות" של התהליך המדיני בשיחות.

"יש עדיין פערים גדולים, ויש עדיין בעיות גדולות שמונחות לפתחנו ולפתחם של הפלסטינים, וקשה לי לראות כיצד מתגברים על הפערים האלה", אמר יתום בראיון לגלי צה"ל. לדבריו, עד לחילופי הממשלים בבית הלבן, ב-20 בינואר, יוכלו הצדדים לכל היותר להגיע להסכם עקרונות כללי שיתווה את הדרך להמשך המשא ומתן בעתיד.
 

בן-עמי נועד עם ערפאת

גם הנשיא קלינטון הביע פסימיות באשר לסיכויים להשיג הבקעה מדינית לפני פרישתו. קלינטון אמר כי אינו בטוח שיושג הסכם לפני סיום תפקידו, למרות שחלה התקדמות במשא ומתן בין הצדדים. לדבריו, "מה שיקרה יהיה באחריות הממשל הבא והמנצח בבחירות בישראל".
 
השר ליפקין-שחק אמר כי ביומיים האחרונים חלה התקדמות במגעים הביטחוניים בין הצדדים, שמתבטאת בהפחתה משמעותית באלימות בשטח.

בראיון לקול ישראל אמר ליפקין-שחק כי הפגישה נועדה להבהיר את הסתייגויות שני הצדדים מהצעת הגישור של הנשיא קלינטון. לדבריו, משהתברר שהעמדות אינן קרובות, אין סיכוי להגיע להסכם, ויש לשאוף לסיכום בכתב או בעל-פה על הדברים.

אתר האינטרנט של העיתון "הארץ" מדווח כי לאחר הפגישה נפגש בן-עמי עם יו"ר הרשות ערפאת.
יהיה הסכם למרות הכל? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by