בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יום שלישי של בדיקות נפשיות לפינושה 
 
 
רויטרס

מטרת הבדיקות: לבדוק כשירותו להעמדה לדין. בצוות שלושה נוירולוגים, שני פסיכיאטרים, פסיכולוגים ושני רופאים - מטעם התביעה וההגנה - כמפקחים חיצוניים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שליט צ`ילה לשעבר אוגוסטו פינושה עובר היום (שישי) את יום הבדיקות השלישי שיקבע האם הוא כשיר מבחינה נפשית לעמוד לדין בגין הפרה, לכאורה, של זכויות אדם בתקופת כהונתו מ-1973 ועד 1990.
 
פינושה, בן 85, הגיע לבית החולים הצבאי בסנטייגו בסביבות השעה עשר בבוקר (שעון מקומי) לבדיקות, שצפויות להימשך עד מחר. לכל אזרח שגילו מבוגר מ-70, ועומד למשפט בצ`ילה, שמורה הזכות לבדיקה נפשית. בדיקה כזו עשויה לגרום לביטול המשפט, אם העומד למשפט נמצא בלתי כשיר מבחינה נפשית לעמוד בו.
 

התביעה: לקיים חקירה בכל מקרה

השופט חואן גוזמן, המוביל חקירה הסוקרת 200 מקרי אלימות בתקופת פינושה, מתכוון לתחקר את פינושה ביום שני על מעורבתו בהפרת זכויות אדם בשבועות שלאחר ההפיכה ב-11 בספטמבר, 1973 - בה הדיח פינושה את הנשיא הסוציאליסטי הנבחר סלבאדור אלנדה. לא ברור מה יקרה אם תוצאות הבדיקות הנפשיות לא יתקבלו עד יום שני. התובעים דורשים שהחקירה תתקיים בכל מקרה, אך ההגנה מבקשת להמתין עד קבלת התוצאות, בתקווה שיימצא בלתי כשיר לתשאול.

הצוות הרפואי הבוחן את פינושה כולל שלושה נויורולוגים, שני פסיכיאטרים ופסיכולוג. רופא המייצג את פינושה ורופא המייצג את התביעה במשפט מונו לפקח על הבדיקות.

השופט גוזמן הורה על החזקת פינושה במעצר בית בתחילת דצמבר בגין תכנון לכאורה של רציחתם והיעלמותם של למעלה מ-70 אנשי שמאל, קורבנות "קרוואן המוות" - יחידה צבאית שחצתה את צ`ילה מיד לאחר ההפיכה. בסך הכל בתקופת שלטונו של פינושה, מתו ונעלמו למעלה מ-3000 אנשים בגל אלימות פוליטית. ב-20 בדצמבר 2000, קבע בית המשפט העליון במדינה שפינושה יתושאל לפני מעצרו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by