בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפרוייקט 'זיכרון אמריקאי': חמישה מיליון פריטים באתר אינטרנט  

הפרוייקט 'זיכרון אמריקאי': חמישה מיליון פריטים באתר אינטרנט

 
 
ליעד ליבנה, סיון.קום

מטרת האתר: להציג לעולם את ההיסטוריה האמריקאית. באתר ניתן למצוא כל דבר אמריקאי בעל ערך: החל ממסמכים רשמיים של וושינגטון, עבור בכרטיסי בייסבול וכלה בפרסומות לקוקה-קולה. והכניסה - חופשית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ספריית הקונגרס של ארצות הברית בוושינגטון, העלתה חמישה מיליון פריטים מתוך אוסף הספרים והרשומות שלה לרשת, במטרה להציג לעולם את ההיסטוריה האמריקאית. בכך מימשה הספרייה הלאומית יעד שהציבה בשנת 1994, לציון יובל המאתיים להיווסדה.
 
חמשת מיליון הפריטים שייכים לפרוייקט המכונה "זיכרון אמריקאי". הפרוייקט, שזוכה ליותר מ-18 מיליון כניסות של גולשים בחודש, כולל 91 תוכניות תחת כותרות כמו "כרטיסי בייסבול, 1914-1997" ו"אינדיאנים אמריקאים והצפון-מערב הפאסיפי".
 
בפרוייקט גם סרטונים של נשיאי ארה"ב שצולמו בחייהם, החל מגרובר קליבלנד ותיאודור רוזוולט. הוא כולל גם מסמכים רשמיים של ג`ורג` וושינגטון, תומאס ג`פרסון ואברהם לינקולן. אבל לא רק נשיאים והיסטוריה פוליטית באתר. חברת קוקה-קולה, למשל, תרמה את כל פרסומות הטלוויזיה שלה ב-50 השנים האחרונות, להנאת גולשי האתר.

"זיכרון אמריקאי" הוא פרוייקט משותף, ציבורי-פרטי, הממומן בחלקו (15 מיליון דולרים) על ידי הקונגרס האמריקאי, ובחלקו (45 מיליון דולרים) על ידי תורמים פרטיים. הכניסה לאתר חופשית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by