בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרס מסרב לדרוש מתומכיו לחדול מפעילות להצבת מועמדותו 
 
 
חדשות נענע 

יחד עם זאת אמר פרס: 'אני קורא לכל הציבור להצביע בעד ברק. הוא המועמד היחיד ואני תומך בו'. ברק: גם אם אשאר לגמרי לבד - לא אפרוש, 'דרכי היא הדרך הנכונה'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השר לפיתוח אזורי שמעון פרס נמנע לקרוא לתומכיו להפסיק לפעול למען הצבתו כמועמד לראשות הממשלה במקום ראש הממשלה, אהוד ברק, בטענה שפנייה כזו תיצור מראית עין כאילו הוא קשור בהם.
 
פרס דחה אתמול (שבת) את דרישת רוב חברי הכנסת מטעם מפלגת העבודה, שחתמו על עצומה הקוראת לו לפנות פומבית לאותם גורמים שפועלים למען מועמדותו, ולבקש מהם להפסיק את פעילותם. "אם אעשה זאת, זה ייראה כאילו האנשים הללו, שאיני מכיר אותם, מקבלים ממני הוראות", אמר השר פרס בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ השני. "איני רוצה באמצעות פניה לאנשים, ליצור את הרושם כאילו יש קשר ביני לבינם", הוא המשיך, "אין לי יד ורגל במה שקורה, לא אני יצרתי את דעת הקהל ולא את הסקרים". פרס הוסיף כי אם אנשי ברק רוצים ממנו דבר מה, שיואילו לפנות אליו.

יחד עם זאת, אמר פרס: "אני קורא לכל הציבור להצביע בעד ברק", והוסיף כי ברק "הוא המועמד היחיד, ואני תומך בו".

בסוף השבוע פתח ראש מטה ההסברה במטה ברק, ח"כ אלי גולדשמיט, ביוזמה להחתמת פוליטיקאים ופעילי שמאל על עצומה הקוראת להפסיק את הניסיונות להחלפת אהוד ברק בשמעון פרס.

העצומה פונה אל בעלי היוזמות העצמאיות למען החלפת ברק במרוץ לראשות הממשלה בבקשה לחדול מפעילותם. גולדשמיט החתים עד כה למעלה ממחצית חברי הכנסת מהעבודה ופעילים במפלגה.

בתוך כך אמר אמש ברק, למקורביו כי גם אם יישאר לגמרי לבד, אין בכוונתו לפרוש מהמירוץ לראשות הממשלה. ברק נימק את החלטתו באומרו כי "דרכי היא הדרך הנכונה".

גורם בכיר המקורב לברק תקף אמש בחריפות את פרס, על כך שהוא מסרב לקרוא לפעילים להפסיק למען מועמדותו. "לא יכול להיות שפעילות מסועפת כזו תתנהל ללא ברכתו השקטה של פרס", הוא אמר. המקורב הוסיף כי "פרס רדף אחרי רבין כמעט עד יומו האחרון ועכשיו הוא רודף אחר ברק".

שר האוצר, אברהם שוחט, דרש בסוף השבוע מפרס להורות חד משמעית לפעילים שעובדים למענו להפסיק את פעילותם. לטענתו, האנשים שמריצים את פרס ומדברים בשמו, "שמים משקולות על רגלי ברק ומונעים ממנו להמריא בסקרים".

העיתון "הארץ" מדווח כי גורם המקורב לפרס אמר כי הוא יסכים לקבל על עצמו את המועמדות, רק אם ברק ייעתר להסיר את מועמדותו, ורק אם הדבר יקרה לא פחות משבועיים לפני הבחירות. המקורב סיפר כי בסוף השבוע פנו אליו מספר חברים ממרכז מפלגת העבודה ושאלו אם לפתוח בהחתמת חברי מרכז על דרישה לכנס את המרכז כדי לקבל החלטה הקוראת לברק לפרוש. לדבריו, הוא ביקש מהם שלא לעשות זאת.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by