בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סופרים אמריקאים זכו בבעלות על דומיינים נושאי שמותיהם 

סופרים אמריקאים זכו בבעלות על דומיינים נושאי שמותיהם

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

אחרי מתקפת הזמרים על "גנבי" הדומיינים, מגיע תורם של הסופרים; אלו החלו באחרונה לזכות במאבקים על שמותיהם באינטרנט; הפסיקה: החברה שמכרה את הדומיינים פעלה בחוסר תום לב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תשעה סופרים אמריקאים זכו לאחרונה בבעלות על שמותיהם בדומיינים עם סיומת .קום, שנרשמו על ידי החברה הבריטית "אולד בארן סטודיוז".
 
אי-רזולושן (eResolution), גוף העוסק בפתרון הסכסוכים של הארגון האחראי לשמות ומספור דומיין באינטרנט, ,ICANN פסק השבוע כי החברה פעלה בחוסר תום לב, ברושמה את הדומיינים. החברה לא בנתה אתרים לדומיינים הללו. מצד אחד, החברה יכלה לטעון, כי לא פגעה בשמות או הטעתה את הגולשים, אשר ניסו להיכנס לאתרים. מצד שני, אפשר לשער שכוונתה המקורית היתה "לסחוט" את הסופרים ולמכור להם את הדומיינים במחירים מופקעים. לדברי אי-רזולושן, החברה לא הגיבה לפניות בנוגע לשמות הללו.

"כשנודע לי שמישהו לקח את שמי ורשם אותו באינטרנט, זה היה מאוד מצער", אמר הסופר לואי סחר (Sachar), אשר קיבל לידיו את הדומיין .louissachar.com "אני מרגיש כאילו קיבלתי את שמי חזרה".

המפורסם שבתשעת הסופרים הוא תומס פרידמן, הפובליציסט הותיק של הניו יורק טיימז. הטיימז, אגב, נמצא בסכסוך משפטי עם חברה אחרת, אשר רשמה את הדומיין ,newyorktimes.com וכיום נמצא אתר העיתון בדומיין .nytimes.com

בעבר, תבעה מדונה את רושם הדומיין מדונה.קום, וזכתה. סטינג, לעומתה, לא קיבל לידיו את סטינג.קום, משום שלא הוכיח כי הרושם רשם את הדומיין בחוסר תום לב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by