בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סופר-חייל בקרוב בצבא האמריקני 
 
 
חדשות  נענע

בתוך עשור יצוידו חיילי ארה"ב בחליפות מיוחדות אשר ישפרו את יכולת הלחימה שלהם ויהפכו אותם כמעט ל-"סופרמן". בצה"ל מבטיחים : בקרוב גם אצלנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אגף פיתוח מיוחד שהוקם באחרונה בצבא ארה"ב עובד בחודשים האחרונים על פיתוח חדש ומהפכני שאמור להפוך את חיילי העתיד ליעילים וחזקים יותר. המיזם, שעד כה היה תחת מעתה חשאיות כבד, החל לדלוף לתקשורת האמריקנית בימים האחרונים, ככל הנראה, על ידי גורמים בעלי עניין מתוך הצבא האמריקני עצמו.
 

חליפות ממוחשבות ללוחמים

המדובר ב"חליפות" אלקטרוניות משוכללות, ה"מתלבשות" על גוף החייל ומעניקות לו הגנה בפני אש עויינת, מגבירה את מהירות התגובה שלו ומאפשרת לחיילים לתקשר בניהם בצורה טובה יותר.

המיזם, בו הושקעו כבר יותר מחמישים מיליון דולר, יפותח ע"י מספר קבוצות מחקר ופיתוח שונות, שכל אחת מהן תהיה אחראית על פיתוח אלמנט אחר בחליפה "הסופר-צבאית". במשרד ההגנה האמריקני מעריכים כי הפרוייקט יושלם בתוך כעשר שנים ואולי אף פחות מזה.
 

מהיר יותר, חזק יותר, יציב יותר

על פי המידע שנמסר לתקשורת, החליפה המדוברת תכלול בין היתר אקדח ממוחשב שיסייע לחייל לפגוע באוייב באופן מדוייק יותר,
ערכת כוונות שתמסור לחייל מידע מדוייק על העצמים שסביבו, סיכויי הפגיעה שלו במטרה ספציפית ויכולות הפגיעה של האוייב שמולו.

בנוסף תגביר החליפה את מהירות החייל, תוסיף לו יציבות, תשפר את הקורדינציה שלו, ותעניק למפקדיו מידע בזמן אמת על מצב בריאותו של החייל ומיקומו בשטח.
 
 

חליפות אלקטרוניות גם לחיילינו

דובר צה"ל הודיע גם הוא לפני כמספר חודשים על התחלת פרוייקט "החייל הממוחשב", שיצוייד במכשירי זיהוי משוכללים, מערכות GPS ייחודיות להתמצאות טובה יותר בשטח, ואף הצטיידות במכשירים דמויי "פאלם פיילוט" לתקשורת דו כיוונית מוצפנת ויעילה בין הקצינים הבכירים.
 

רוצים לדבר על זה?
בואו לפורום צבא וביטחון בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by