בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יאהו! ממשיכה למכור פריטים נאצים 

יאהו! ממשיכה למכור פריטים נאצים

 
 
עידו קינן, סיון.קום


על אף הודעת הפורטל מתחילת החודש על איסור מכירת מזכרות נאציות, מתברר כי אלה עדיין קיימים באתר; החברה: אלה פריטים לגיטימיים; מיין קאמפף ימכר באתר "למטרות לימודים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

יאהו! (!Yahoo) תתיר מכירת מטבעות ובולים שהונפקו על ידי גרמניה הנאצית, זאת למרות הודעת החברה מלפני שבועיים על מדניות חדשה המונעת מכירת פריטים נאציים ופריטים של קבוצות שנאה באתר המכירות הפומביות שלה. כך מדווחת סוכנות הידיעות .AP
 

לאחר החלת האיסור על מכירת פריטים נאציים באתר, בעשירי בינואר, ירד מספרם מ-1900 ל-.400 מרבית הפריטים הנותרים הם בולים, מטבעות ושטרות בנקאיים, שהונפקו לפני מלחמת העולם השניה. בריאן פיצג`רלד, מפיק בכיר באתר המכירות הפומביות של יאהו!, אמר כי מכיוון שפריטים אלו הונפקו על ידי הממשלה, הם מותרים בשימוש. דברים אלו אינם מתיישבים עם הצהרתו מתחילת החודש, עת נימק את החלטת החברה לאסור פריטים נאציים. "החלטנו כי איננו מעוניינים להרוויח מפריטים המעוררים שנאה או מפארים שנאה ואלימות", אמר פיצג`רלד לפני כשבועיים.

עוד נמסר מיאהו!, כי היא תרשה למכור את "מיין קאמפף", ספרו של היטלר, "למטרות לימודיות", מה שעשוי לגרום לבעיות בגרמניה, שם אסורה מכירת הספר על פי חוק. לפני כחודשיים בדקה משטרת גרמניה חשד, על פיו, יאהו!, הציעה למכירה את הספר באתרה.

בעקבות פסיקת בית משפט בצרפת מנובמבר, אשר קבעה כי בהתאם לחוק הצרפתי, יאסר על יאהו! למכור מזכרות נאציות, החליטה החברה מיוזמתה לאסור כליל מכירת מזכרות נאציות, או של קבוצות שנאה אחרות, בכל אתריה. ההחלטה לוותה בצעדי אכיפה, בצורת סינון אוטומטי של כל הפריטים, לפני הכנסתם לאתר.

ההחלטה נומקה, כאמור, באי רצון להרוויח מפריטים המפארים שנאה ואלימות, תוך הכחשה, כי לפסיקת בית המשפט היה תפקיד בהחלטתה. יאהו! טענה בעבר כי לבית משפט צרפתי אין סמכות להורות דבר לאתר אמריקאי, והיא מתכוונת להמשיך בערעור על הפסיקה, אשר הוגש לבית-משפט בקליפורניה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by