בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יוגוסלביה: קוסטיניצ'ה נפגש עם מילושוביץ' 
 
 
חדשות נענע 

שותפיו הקואליציוניים של הנשיא החדש מתחו ביקורת חריפה על הפגישה. הערכות: מילושוביץ' מנסה למנוע את הסגרתו לאו"ם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מנהיגה החדש של סרביה, וצ`יסלב קוסטיניצ`ה, נפגש בשבת בערב עם מנהיגה לשעבר של סרביה, הרודן סלובודאן מילושוביץ`, וזכה לביקורות חריפות מצד שותפותיו הקואליציוניות.
 

מנהיגי המפלגות החברות בקואליציה שהרכיב הנשיא הנבחר אמרו כי זהו צעד מסוכן מבחינה פוליטית וחלקן אף הגדירו זאת כסקנדל.

" צעד זה יביא עמו ממד חדש ליחסים בתוך הקואליציה, ויאט את מיסוד היחסים עם הקהילה הבינלאומית" אמר ברניסלב קובסביץ`, מנהיג אחת המפלגות השותפות בקואליציה.

זו היא הפגישה הראשונה בין שני האישים מאז הביס קוסטינצ`ה את מילושוביץ` בבחירות הסוערות שנערכו בסרביה בשישה באוקטובר. מילושוביץ` סירב אז להכיר בתבוסתו ונאלץ להודות בכך לאחר שמאות אלפי מפגינים יצאו לרחובות ודרשו את סילוקו.

קוסטיניצ`ה הופיע בטלוויזיה והגן על צעדיו. הוא טען כי הוא הנשיא של כל האזרחים היוגוסלבים וסירוב להיפגש עם מילושוביץ`, מנהיג המפלגה הגדולה באופוזיציה, יראה כי לא באמת חל שינוי בשישה באוקטובר.

בפגישה דנו השניים בחוקים שהתקבלו ביוגוסלביה לפני היבחרו של קוסטיניצ`ה, הנוגעים למשכורות והגנה לאישיים פוליטיים. בכך מנסה מילושוביץ` להתחמק ממשפט המחכה לו בהאג בו הוא מואשם בפשעי מלחמה ובאחריות למלחמות הרבות שהתרחשו בבלקן בעשור האחרון.

קוסטיניצ`ה בעבר הביע את התנגדותו להסגרת מילושוביץ` לבית המשפט הבינלאומי, וטען כי הוא יכול להישפט בסרביה. חברי הקואליציה חלוקים בדעותיהם סביב הנושא. חלק תומכים בהסגרתו לאו"ם וחלק טוענים שעליו להישפט במדינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by