בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אתרי מכירות פומביות הם הנפגעים העיקריים מעבירות מחשב 

אתרי מכירות פומביות הם הנפגעים העיקריים מעבירות מחשב

 
 
מערכת סיון.קום

הנתונים עולים מסקר חדש של מכון המחקרים אי.מרקטר, אנשי המכון התבססו על נתונים חדשים ועל דוחו"ת קודמים של האף.בי.איי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סקר חדש של חברת מחקרי השוק אי.מרקטר מגלה, כי במהלך השנה החולפת בוצעו 87 אחוז מעבירות המחשב והפריצות הלא חוקיות באתרי מכירות פומביות מקוונות. עוד מתברר כי מספר עבירות המחשב בשנה האחרונה עלה בצורה ניכרת.
 
הסקר הסתמך גם על מחקרים קודמים שנעשו בתחום ובוצעו על ידי מגוון גורמים הכוללים את ה -אף.בי.איי, מחלקת המסחר הפדרלית וחברות מחקר דוגמת פורסטר וג`ופיטר. בסיכום הדו"ח, עולות שורה ארוכה של מסקנות הנוגעות לאבטחת מידע, חיסיון מידע, פריצות האקרים, התקפות הגורמות לשיתוק המערכת ווירוסי מחשב.

כך לדוגמא מתברר כי מחצית מהמקרים הנופלים קורבן למקרי תרמית והונאה באמצעות האינטרנט הם אכלוסיה צעירה בגילאי 20-40. כמו כן התגלה כי בשנת 2000, הייתה עליה חדה בתחום עבירות המחשב. ביחידת (CERT) של ה-אף.בי.אי העוסקת בעבירות מחשבים נרשמו יותר מ-17 אלף מקרים של פריצה, זאת לעומת פחות מעשרת אלפים מקרים בשנה הקודמת.

עוד מלמד הדו"ח כי ילדים מסכימים בקלות לספק מידע אישי על עצמם באינטרנט בתמורה לטובות הנאה או שירותים. לגבי נושא הסחר האלקטרוני התברר כי רוב משתמשי האינטרנט אשר מסרבים לבצע רכישות מקוונות חוששים מעלויות סמויות,מהונאות וממידת אמינותם של אתרי המסחר האלקטרוני.

"ככל שהיקפי הרכישות המקוונות המתבצעות באמצעות אתרי המסחר האלקטרוני יגדלו, כך אנו נראה גם עלייה בניסיונות של האקרים לפרוץ לאתרים אלה על מנת להשיג מידע יקר ערך", אמר נועם מרקפלד, מנכ"ל חברת DataSec העוסקת באבטחת מידע. לדבריו התעלמות מפוטנציאל הנזק הטמון בסכנות הללו, עלול להביא להפסדים כספיים ניכרים, נזקי תדמית ואף ולתביעות משפטיות מצד גורמים הרואים עצמם נפגעים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by