בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט בארה"ב דחה תביעת פיצויים נגד מיקרוסופט 

בית המשפט בארה"ב דחה תביעת פיצויים נגד מיקרוסופט

 
 
מערכת סיון.קום

מתנגדי החברה שכרו בתגובה את שירותיו של קנת' סטאר שיסייע לפרק את החברה; משרד המשפטים האמריקאי הגיש את עמדתו בנוגע לערעור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביום שישי האחרון החליט שופט פדרלי בבולטימור לבטל תביעה לתשלום פיצויים בגין נזק על הפרת הגבלים עסקיים, שהוגשה כנגד מיקרוסופט על ידי 38 מדינות בארצות הברית. טענות התובעים נגד "היחס המונופוליסטי של מיקרוסופט", התבססו על כך שרכשו מחשבים המצויידים במערכת ההפעלה "חלונות" במחיר מופרז.
 
השופט ביטל את הטענות , כיוון שהתובעים לא קנו את "חלונות" ישירות ממיקרוסופט. החלטת השופט התבססה על פסק דין תקדימי משנת ,1977 בו נקבע כי אחריות החברה למוצר ולמחירו נקבעת רק עם הוא נקנה ישירות מן החברה ולא באמצעות גורם מתווך.

"למרות שהסכם השימוש בתוכנה מבסס יחס ישיר בין מייקרוסופט והצרכן, אין די ביחס זה בכדי להפוך את הצרכן ל`לקוח ישיר` כהגדרתו בחוק", אמר השופט. פסיקתו של השופט היוותה ניצחון לחברה שעלולה היתה לשלם פיצויים בגובה מאות מיליוני דולרים.

באותו היום שכרה קבוצה של מתנגדי ענק התוכנה את שירותיו של, הפרקליט החוקר בפרשת וייטווטר, קנת` סטאר. הקבוצה הנקראת "הפרוייקט לקידום תחרות ויצירתיות בעידן הדיגיטלי", תומכת בגזר הדין שהושת על מיקרוסופט הקובע כי יש לחלקה לשתי חברות. הקבוצה תיעזר בסטאר, שרדף את קלינטון בפרשת מוניקה לווינסקי, כדי להוכיח שמיקרוסופט היא אכן מונופול דורסני.

סטאר כיהן בעבר בבית המשפט לערעורים בו יידון תיק מייקרוסופט, ועובדה זו הפכה אותו, לפחות בעיניו שולחיו לבר סמכא בעניין זה.

לקראת סוף אותו היום הגיש משרד המשפטים האמריקאי את עמדתו בנוגע לערעור מיקרוסופט על פסק הדין במשפטה. עמדה זו עדיין לא פורסמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by