בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ייתכן והשביתה במשק תידחה בכמה ימים 
 
 
חדשות נענע 


במידה ולא יגיעו הצדדים להסכמה יפגשו הלילה שר האוצר ויו"ר הססתדרות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הערב יפגשו שלמה שני, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות והממונה על השכר באוצר יובל רכלבסקי , במטרה למנוע את השביתה המתכוננת למחר במשק.
 
השניים ינסו לפרוץ את המבוי הסתום במו"מ בין ההסתדרות לאוצר באשר להסכמי השכר במגזר הציבורי לשנים 99-2000.

באתר האינטרנט של עיתון הארץ דווח כי במידה והמבוי הסתום לא ייפרץ, יפגשו השניים עם שר האוצר, אברהם בייגה שוחט, ועם יו"ר ההסתדרות, עמיר פרץ בשעה 22:00 הלילה במשרד האוצר בירושלים.

כמה מראשי הוועדים בשירות הממשלתי מעריכים כי ההסתדרות לא תמהר להשבית את המשק כבר מחר (רביעי) אלא תיתן זמן למיצוי המו"מ עד לתחילת השבוע הבא.

אם תממש ההסתדרות את איומה ותכריז על שביתה, לא יפעלו משרדי הממשלה, הרשויות המקומיות, חברות ממשלתיות, רשות שדות התעופה, עובדי המנהל והמשק ואחיות בתי החולים הציבוריים (הרופאים לא שובתים) עובדי הסוכנות ועובדי המנהל באוניברסיטאות. המורים לא ישבתו.

המחלוקת בין ההסתדרות לאוצר נובעת מדרשיתה של ההשתדרות לקבוע סולם שכר חדש בן 10 דרגות, בו יקבלו העובדים המשתכרים בדרגה הנמוכה את שכר המינימום במשק ואילו עובדים הממוקמים בדרגה העליונה יקבלו את אותו השכר המקבל סמנכ"ל בשירות המדינה.

הממונה על השכר יובל רכלבסקי, מסרב לדרישת ההסתדרות בטענה כי דרישות אלו מסתכמות בתוספת של 16 אחוז. רכלבסקי מצידו מציע מענק חד פעמי של 1000-1200 שקלים ותוספת של 0.75 אחוז לשכר העובדים. בתמורה יתחייבו העובדים שלא לשבות עד סוף השנה.

 

ידיעות קודמות בנושא:

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by