בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערב התשדירים הראשון: ברק הודה בטעויות, שרון דיבר ברוסית  
 
 
עידו שטרנברג

רה"מ אמר שלמד שעליו לבנות צוות חזק ולהתייעץ יותר, והיכה על חטא: 'לא הקדשתי מספיק זמן כדי לדבר אתכם'. שרון פנה לציבור העולים בשפתו: 'רק בישראל החזקה יהיה שלום בטוח'. פרס הופיע בתשדיר של ברק - ואולמרט ושטרית בתשדירים של שרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הערב (שלישי) נפתחו שידורי התעמולה לבחירות לראשות הממשלה בטלוויזיה, לאחר שקודם לכן בבוקר נפתחו שידורי התעמולה ברדיו. השידורים בטלוויזיה החלו בפנייה של ראש הממשלה, אהוד ברק, במהלכה הודה בטעויות שעשה בכהונתו, ונחתמו בפנייה של יו"ר האופוזיציה, ח"כ אריאל שרון, לציבור הרוסי בשפתו.
 
"ערב טוב, מטרת חיי אחרי 35 שנה בצבא, היא להביא שלום וביטחון לישראל", פתח ברק את התשדירים". "לפני 18 חודשים ניגשתי לאתגר הזה בגישה של איש צבא. לא הקדשתי מספיק זמן כדי לדבר אתכם וכדי להסביר לאן בדיוק אנו הולכים, ומה בדיוק קורה בכל שלב".

"למדתי כמה דברים חשובים: שאתה חייב לבנות צוות חזק, ולהתייעץ יותר", המשיך ברק, "למדתי כי במקביל לנושא השלום, שלא ייפתר בן לילה, עלינו להתמקד גם בנושאים חשובים אחרים כמו סדר יום אזרחי חברתי חדש והפסקת הכניעה לחרדים".

התשדיר השני של ברק עסק במה שנחשב כהישגו המשמעותי ביותר בקנדציה הקצרה כראש ממשלה - יציאת צה"ל מלבנון - ובעדויות אופי של לוחמים שלחמו לצד ברק.

התשדיר השלישי של מטה ברק הציג את השר לפיתוח אזורי, שמעון פרס, שקרא לבוחרים: "אין זה סוד, שיחסיי עם אהוד ידעו משברים, אך בשעה כה מכרעת לגורלנו אין מקום להתחשבנות אישית".

בתשדיר האחרון שלף מטה ברק את הנשק החם עסק במלחמת לבנון ובחלקו של שרון בה. במהלך התשדיר הידהד קולו של שרון מראיון טלוויזיוני שהעניק ב-1998: "אני חושב שמלחמת שלום הגליל היתה מהמוצדקות במלחמות ישראל, מהמוצדקות ביותר במלחמות ישראל".

שידורי התעמולה של מטה שרון נפתחו בפרופיל ביוגרפי של יו"ר הליכוד וצילומים מעברו. התשדיר נחתם בפנייה של שרון לבוחר: "אני אביא שלום, ואני אביא שלום טוב יותר, בעזרתכם".

התשדיר השני פתח באזהרה של מטה שרון מפני ההשמצות, הלעג, ההכפשות, השקרים והעלילות - לפי התשדיר - שמתכנן מטה ברק לצופים בשלושת שבועות של שידורי תעמולה. כמו-כן הוצג לראשונה הקליפ המלא של הג`ינגל של שרון, ופנייה נוספת של שרון לצופים.

התשדיר השלישי של הליכוד עסק בנושא ירושלים, והזכיר את התחייבותו של ברק לפני הבחירות לשמור על אחדותה ושלמותה של ירושלים. ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט הופיע בתשדיר ואמר כי "אהוד ברק הוליך אותנו שולל, אהוד ברק מחלק את ירושלים". כמו-כן עסק התשדיר במצב הביטחוני והביא עדויות של "אנשים מהרחוב" המודאגים ומפוחדים מהמצב הביטחוני.

בתשדיר הרביעי של הליכוד תקף יו"ר מטה ההסברה של שרון, ח"כ מאיר שטרית, את דרכו המדינית של ברק והסכמתו, כביכול לשיבת הפליטים". שטרית סיים את דבריו בפנייה לברק: "אהוד, תעצור! תעצור את מדיניות הוויתורים". התשדיר הציג גם את הג`ינג`ל של שרון בשפה הרוסית. לאחר מכן הוכיח מטה שרון שגם לו יש תותחים כבדים: שרון, ברוסית שוטפת, פנה אל ציבור העולם מחבר המדינות ואמר להם כי "רק בישראל החזקה יהיה שלום בטוח". באמירה זו נחתם ערב השידורים הראשון.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by