בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ דחה העתירה לפסילת מועמדותו של שרון 

בג"צ דחה העתירה לפסילת מועמדותו של שרון

 
 
חדשות נענע 


השופטים כתבו כי לאחר עיון בעתירה, בתגובת שרון, הליכוד ויו"ר ועדת הבחירות לא מצאו עילה לפסילת מועמדותו. בניגוד לבקשת הליכוד, העותר לא נקנס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית הדין הגבוה לצדק דחה היום (שלישי) את העתירה שהגיש חבר מרכז מפלגת העבודה, עו"ד שמואל סעדיה, המבקשת לפסול את יו"ר הליכוד, ח"כ אריאל שרון, להציג את מועמדותו לראשות הממשלה, בעקבות מסקנות ועדת כהאן שפסלה את שרון מלכהן כשר הביטחון לאחר הטבח במחנות הפליטים סברה ושתילה.
 
אתר האינטרנט של העיתון "הארץ" מדווח כי בנימוקם את הדחייה, כתבו שופטי בג"צ - שלמה לוין, טובה שטרסברג-כהן ויצחק אנגלרד - כי לאחר שעיינו בעתירה ובתגובת שרון, הליכוד ויו"ר ועדת הבחירות, השופט מישאל חשין, לא מצאו עילה לשנות את החלטתו של האחרון לאשר את מועמדותו של שרון. עוד דווח כי השופטים נמנעו מלקנוס את סעדיה, כפי שתבע היועץ המשפטי של הליכוד, עו"ד איתן הברמן.
 
סעדיה טען בעתירתו כי הוועדה ייחסה לשרון "פגם מוסרי חמור", ולפיכך פסלה אותו מלשמש כשר הביטחון. לפי גזירת קל וחומר, ביקש סעדיה לפסול את מועמדותו לתפקיד ראש הממשלה.

אתמול פנתה פרקליטות המדינה לבג"צ בבקשה לדחות את עתירתו של סעדיה, בטענה שהעותר אינו עומד בדרישות הפרוצדורליות הקבועות בחוק להגשת ערעור על מועמדות לראשות הממשלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by