בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עיראק מציינת עשור למלחמת המפרץ בסימן נכונות ארצות-הברית לגמישות 
 
 
חדשות נענע 

סדאם חוסיין הודיע בנאום שנתן לאומה כי המדינה נחלה ניצחון על אויביה במלחמת המפרץ ותמשיך לנצח בקרבות בעזרתו של האל

 
 
 
 
 
 
 
 
 

עיראק מציינת בימים אלה עשר שנים לפרוץ מלחמת המפרץ, במפגן משולב של אזרחים ופעילי שלום אמריקניים. זאת במקביל להודעה של בכיר בממשל האמריקני כי בעבור כל צעד חיובי שתנקוט בו עיראק היא תתוגמל על ידי הממשל החדש של הנשיא בוש.
 

סגן ראש הממשלה, טארק עזיז, שניהל בזמנו את המשא ומתן הכושל למניעת מלחמת המפרץ, הזהיר שאם תחדש ארצות הברית את מה שכינה, המדיניות האנטי-עיראקית שלה תחת שלטונו של בוש, תשיב בגדד מלחמה.

מאז אתמול בחצות, עשור בדיוק לאחר שארצות הברית הכריזה על תחילת מבצע `סערה במדבר` לגרוש הכוחות העיראקים מכווית, עומדים המפגינים מחוץ למטה האו``ם בבגדד.

במפגן ענק שרפו אזרחים עיראקים וערבים את דגל ארצות-הברית בקריאות נגד מדינות המערב, תוך שהם מניפים תמונות של המנהיג סדאם חוסיין ודגלי לבנון, עיראק ופלסטין. פעמוני המסגדים צלצלו ברחבי המדינה וכרוזים קראו תפילות לזכרם של אלפי העיראקים שנהרגו במהלך המלחמה.

שיא החגיגות בעיראק ציון בנאום של המנהיג העיראקי סדאם חוסיין, הבוקר. "עיראק" הכריז סדאם "נחלה ניצחון על אויביה במלחמת המפרץ והיא תמשיך לנצח בכל סיבוב קרבות נוסף שיהיה עליה לעבור בעזרתו של האל".

במסיבת עיתונאים הגן סגן ראש הממשלה, טארק עזיז, על פלישת עיראק לכוויית בשנת 1990, פלישה שהציתה את `אם כל המלחמות`, כפי שמכונה בעיראק מלחמת המפרץ.

עזיז הוסיף שמוקדם עדיין לדעת האם הממשל החדש האמריקני ילך לקראת עיראק. "אם אנחנו רוצים שינוי לטובה" אמר עזיז "עלינו להיות פתוחים להצעות ולהישאר הגיוניים על מנת להגיב להן, ולגמול למחוות חיוביות".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by