בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערב התשדירים השני: ברק מתייסר, שרון ממחזר 
 
 
עידו שטרנברג

מטה ברק גייס את שריד, שאמר כי 'פתק לבן הוא דגל לבן'. מטה שרון המציא שעשועון טלוויזיה: 'שבשבת - כל המדינה מתאכזבת'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הערב השני של תשדירי התעמולה לבחירות לראשות הממשלה בטלוויזיה עמד בסימן
ניסיון של ראש הממשלה, אהוד ברק, להפגין רגשות, וניסיון של יו"ר הליכוד, ח"כ אריאל שרון, למחזר את החומר מתשדירי התעמולה של אתמול (שלישי) בערב.
 
התשדיר הראשון של שרון הערב פתח בחזרה על סרט הביוגרפיה מאתמול ובעדויות של "האיש מהרחוב". הוא נמשך בקטע המציג את תשדירי מפלגת העבודה ב-1977, שהזהירו מפני מלחמה, אם יעלה מנחם בגין לשלטון, ומזכיר כי בגין הביא בסופו של דבר לשלום עם מצרים. התשדיר הסתיים בפנייה ישירה של שרון אל הצופים: "על מי אתם סומכים שיביא שלום טוב יותר, שלום שישמור עלינו?"

התשדיר השני של שרון היווה ברובו חזרה על תשדיר הבירה מאמש, בכיכובו של ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט. כמו-כן הוצג לראשונה השעשועון "שבשבת - כל המדינה מתאכזבת", המציג את ברק כמי שנוקט במדיניות זיג-זג, וקורא למי שיודע את התשובה להצביע - ב-6 בפברואר, כמובן.

התשדיר השלישי עמד גם הוא בסימן "השבשבת". כמו-כן הועלו מספר שאלות לאהוד ברק הנפתחות ב"אם אסור לוותר על העתיד, מדוע ויתרת על..." - כשירושלים, הר הבית ובקעת הירדן השלימו את החסר.

התשדיר האחרון של שרון כלל אף הוא עדויות "האיש מהרחוב", תחת הסיסמא: "אהוד ברק, הם לא סומכים עליך יותר". בין השאר, הוזכר כי ברק התנגד להליכה לממשלת אחדות. שרון פנה לקהל הצופים ואמר כי "הניסיון שלי לימד אותי, בלי אחדות לא נוכל להשיג דברים". כמו-כן, הוצג שוב הג`ינגל של שרון ברוסית, כמו-גם התשדיר מליל אמש, המזהיר את הצופים מפני מתן תשומת לב יתרה לתשדירי מטה ברק.

מטה ברק פתח את התשדירים במונולוג של ראש הממשלה, שניסה להסביר את ההיגיון שעומד מאחורי ניהול המשא ומתן עם הפלסטינים תחת אש. "הנושא הזה מייסר אותי", אמר אהוד ברק, והוסיף כי באותם רגעים הוא חושב על תמונות השכול. "גם כשאני יושב עם ערפאת - וזה לא תענוג גדול", המשיך ברק, "אני עושה את זה כי אני יודע שעכשיו יש לנו חלון הזדמנויות עם ישראל חזקה וארצות-הברית כמתווך הוגן". ברק אמר גם כי הוא מנסה להביא להפרדה בין ישראל לפלסטינים: "זה סיפור של גירושין, לא סיפור של נישואין ואהבה".

בתשדיר ניסה ברק ככל יכולתו להפגין רגש אנושי: "אז כן, אני שונא את זה, אבל למען הילדים, אני מדבר עם האויב, כי אני יודע שלכל אמא, לכל אבא - כל דקה חשובה".


התשדיר השני של ברק היווה ברובו חזרה על התשדיר מליל אמש - המציג את מה שנחשב כהישגו הגדול ביותר של ברק במהלך כהונתו - היציאה מלבנון.

התשדיר השלישי של ברק הציג את ההיסטוריה של שרון בהתנגדות להסכמי שלום עם מצרים, עם ירדן ועם הפלסטינים. במסגרת התשדיר הופיע גם יו"ר מרצ, ח"כ יוסי שריד, שאמר כי הרבה פעמים ביקש "לסגור חשבון" עם ברק, "אבל את החשבון עם אהוד סגרתי, כדי לא לפתוח חשבון עם הגורל של אזרחי המדינה הזאת". שריד אמר כי גם אם יש בו רצון להעניש את ברק על התנהלותו, "אריאל שרון הוא עונש מוגזם ומסוכן מדי". הוא פנה לאנשי השמאל ואמר: "לאנשים כמונו לא מתאים לשבת על הגדר".

שריד אמר כי בבחירות לראשות הממשלה, בוחרים לא רק ראש ממשלה - כי אם גם צוות שרים, ופנה בשאלה: "את מי אתם רוצים כשר חינוך?". הוא הוסיף כי "פתק לבן בוחר בשליח של עובדיה יוסף, ולא בשליח שלכם". "פתק לבן הוא דגל לבן", חתם שריד את התשדיר.

התשדיר האחרון של ברק, עסק בניסיון בו מתפאר שרון. שרון נשמע אומר: "כי יש לי ניסיון", ופירט את ניסיונו של שרון בהתנגדות להסכמים מדיניים, כשלבסוף שאלת המחץ: "רוצים עוד ניסיון?". כמו-כן חזר הקטע מהתשדיר ששודר אמש בו מהדהד קולו של שרון מצדיק את מלחמת שלום הגליל, על רקע תמונות קשות מהמלחמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by