בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון מציע מדינה פלסטינית על 42 |אחוז מהשטח 
 
 
חדשות נענע 

אתר הארץ מפרסם הבוקר את עיקרי תוכניתו של מועמד הליכוד לראשות הממשלה להקמת מדינה פלסטינית במסגרת הסכם עם הפלסטינים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מועמד הליכוד לראשות הממשלה, ח"כ אריאל שרון, מגבש תוכנית להשגת הסדר ביניים ארוך טווח, שיבוצע בשלבים, וידמה להסכם אי-לוחמה.
 
אתר הארץ מפרסם הבוקר (חמישי) כי במסגרת התוכנית לא יקים שרון התנחלויות חדשות בשטחים, לא יועברו לפלסטינים שטחים נוספים בגדה המערבית, והם ישלטו באזורים הנמצאים כיום בשליטתם המלאה או החלקית (אזורי איי ו-בי המחזיקים כ- 42 אחוז מהשטח).

כזכור אמר שרון בעבר, כי יסכים שבשטחים אלה תוקם מדינה פלסטינית. בכוונתו של שרון לבנות שרשרת יישובים חדשים בחולות חלוצה, שהיו אמורים להימסר לפלסטינים לפי תוכניות השלום של ברק ונשיא ארה"ב היוצא, ביל קלינטון. גם בגליל מתכנן שרון בנייה נרחבת, כדי ליישב שם עוד חצי מיליון יהודים.

ביסוד ההסכם שיציע שרון לפלסטינים יעמדו 2 עקרונות: ביטחון לישראל והדדיות. שרון יתבע מהפלסטינים שיתוף פעולה במלחמה בטרור, ויציע להם שיתוף פעולה כלכלי ופיתוח פרויקטים משותפים להתפלת מים, ותוכניות משותפות של "עם לעם" למניעת הסתה בתקשורת ובמערכת החינוך.

ישראל תמשיך לשלוט באזורי הביטחון בבקעת הירדן ולאורך הקו הירוק וכל ההתנחלויות יישארו במקומן. בירושלים יישמר הסטטוס קוו בריבונות ישראלית, ובעיית הפליטים תטופל בדרך של איחוד משפחות והתחשבות הומניטרית, כפי שנעשה עד כה.

בכוונתו של יו"ר הליכוד לתבוע הפסקה מוחלטת של הלחימה כתנאי למו"מ. לדעתו, אפשר להשיג שקט בלי הסלמה נוספת, ובלי להטיל עונשים קיבוציים כמו סגר על האוכלוסייה הפלשתינית על ידי תפיסה שעיקרה הפרדה בין רוב האוכלוסייה הפלשתינית, שחיה במצוקה ורוצה לנהל חיים נורמליים, ובין מי שפועלים נגד ישראל כאויבים.

ח"כ ראובן ריבלין (ליכוד) אמר בתגובה, כי בתוכנית שפורסמה אין כל חדש, אלא מדובר במשנתו המדינית של שרון כפי שהתפרסמה על פני השנים. שר החוץ, שלמה בן עמי, אמר, כי לתוכנית אין סיכוי להתקבל במציאות כיוון שעידן הסדרי הביניים חלף מן העולם. "או שיהיה הסדר מלא או שלא יהיה הסדר", הדגיש בן עמי. ח"כ רחבעם זאבי (האיחוד הלאומי) אישר, כי שרון לא הבטיח לו שימשיך את הבנייה בהתנחלויות.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by