בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעמולה הערב: הליכוד מטפל בפרס - העבודה במלחמת לבנון 
 
 
עידו שטרנברג

תשדירי שרון תקפו לראשונה את פרס באופן אישי. מטה ברק הציג לראשונה את 'תשדיר לבנון המלא'. שאר התכנים היו ברובם מחזור של החומרים מאתמול ושלשום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הערב השלישי של שידורי התעמולה עמד ברובו בסימן מחזור התכנים של שני ימי התעמולה הקודמים, עם מעט מערכי שכנוע חדשים - אך כאלה העשויים לאותת על שינויי אסטרטגיה במטה ברק ובמטה שרון.
 
מטה ברק הוציא הערב (חמישי) לראשונה את "תשדיר לבנון המלא", תחת הקונספט: `לבנון - שרון הכניס, ברק הוציא". מטה שרון התחיל לתקוף באופן ישיר את השר לפיתוח אזורי שמעון פרס, במטרה לשחוק את מועמדותו, במקרה שיחליף את ברק כמועמד לראשות הממשלה.

ראש הממשלה אהוד ברק פתח את ערב התשדירים בפריסת תוכניתו לשלום קבע עם הפלסטינים. ברק אמר כי מדובר בוויתורים כואבים, אך הם המחיר הנקוב לשלום, והוא אחד לכל המנהיגים הישראלים.

התשדיר השני היה "תשדיר לבנון המלא". הקטע הראשון הסתמך על ציטוטים של האלוף (מיל`) עמרם מצנע, של מזכירתו של ראש הממשלה בתקופת המלחמה, מנחם בגין ז"ל, וכן של בגין עצמו על התנהלותו של שרון ועל הונאתו כביכול את בגין. הקטע המסיים היה זה של החיילים נסוגים מלבנון, תחת הכותרת: 24/5/00 הבנים שבים הביתה. את יתרת הזמן מילא מטה ברק עם יו"ר מטה ההסברה של שרון, ח"כ מאיר שטרית, שצוטט כאומר "מדאיגה אותי הקואליציה שאריאל שרון יקים, רק עם הדתיים והימין הקיצוני".

התשדיר השלישי והאחרון היווה ברובו חזרה על התשדיר מאמש המפרט מיהם האנשים הרוצים בשרון (אנשי הימין הקיצוני, הדתיים והחרדים) ומדוע הם רוצים בו.

התשדיר הראשון של יו"ר הליכוד, ח"כ אריאל שרון, היווה גם הוא ברובו חזרה על הנאמר אתמול ושלשום. שרון סיפר כי כאיש צבא הוא "מבין את חשיבות השלום יותר טוב מכל מיני פוליטיקאים". מטה שרון הציג היום פרק נוסף בשעשועון "השבשבת - כל המדינה מתאכזבת", הקורא לכל מי שיודע את התשובה להצביע - ב-6 בפברואר.

התשדיר השני של שרון יועד כולו למגזר העולים מחבר המדינות. הוא נפתח בתיאור ביוגרפי רגשי של שרון, תוך הדגשה כי "שרון הוא משלנו", שכן אביו נולד בביילורוסיה ואמו באוקראינה. כמו-כן הובאו עדויות "האיש מהרחוב" של עולים חדשים שדיברו על המצב הביטחוני. התשדיר נחתם בהקרנה חוזרת של הקליפ של שרון ברוסית.

התשדיר האחרון טיפל בפרס. השר לפיתוח אזורי צוטט כאומר "דרשתי מערפאת להילחם באלימות, במיוחד בתקופת הבחירות". מטה שרון ניסה להרוג שתי ציפורים במכה אחת וחתם את הקטע בכתובית המקוריינת: "ברק סומך על פרס, פרס סומך על ערפאת. ישראל סומכת על שרון".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by