בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפיליפינים: אסטרדה מסרב לפנות את כס הנשיאות 
 
 
חדשות נענע 

איום ההפיכה והכרזתה העצמאית של סגניתו על עצמה כעל 'המפקדת העליונה של הכוחות המזויינים' לא מרתיעות את נשיא הפיליפינים, שמבקש לערוך בחירות לנשיאות במאי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא הפיליפינים, ג`וזף אסטרדה, עומד בסירובו לפנות את מקומו, על אף שסגניתו, גלוריה מקאפגל-ארויו, הכריזה על עצמה כעל המפקדת העליונה של הכוחות המזויינים וחרף איום ההפיכה נגד ממשלו, מצד בני-ברית פוליטיים וקצינים בכירים שנטשו אותו.
 
לפחות רבע מיליון פיליפינים יצאו היום (שישי) לרחובות ותבעו את הדחתו המיידית של אסטרדה. מתנגדיו של אסטרדה חוששים שהוא יצליח לחמוק מהדחה של הסנאט, על אף הראיות על כך שקיבל שוחד בגובה של מיליוני דולרים.
 

אסטרדה: לא אשתתף בבחירות מזורזות

אסטרדה ביקר את החלטת הקונגרס לקיים בחירות מזורזות להחלפתו ואמר כי לא ישתתף בהם. ואולם, אסטרדה לא נראה כמי שממהר להעביר את השרביט לסגנית הנשיא ארויו. סוכנות הידיעות איי.פי. מדווחת כי בנאום טלוויזיוני לאומה, השני מאז פרוץ הדרמה הפוליטית במדינה, אמר אסטרדה אמר כי הוא רוצה לקיים בחירות לנשיאות במאי, אז גם יתקיימו בחירות למחצית ממושבי הסנאט ולבית הנבחרים. "כיוון שעדיין יש לי התמיכה של פלח גדול מאנשינו", אמר אסטרדה, "אני לא חושב שאפשר יהיה לרפא את הקיטוב הנוכחי בכך שמנהיגה חדשה תכבוש את השלטון ללא מנדט מהבוחרים.

ארויו, מצדה, דחתה אף היא את ההצעה לבחירות מזורזות ומתעקשת על כך שמעתה היא תנהל את הנעשה במדינה. "הנשיא לא רק איבד את הסמכות המוסרית למשול, אלא גם אין לו ממשלה", אמרה ארויו בהודעה לעיתונות. ארויו הגדירה עצמה בהודעה בתואר "המפקדת העליונה החדשה". 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by