בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איטליה: חיסון לאיידס מתקרב לשלב הבדיקה 

איטליה: חיסון לאיידס מתקרב לשלב הבדיקה

 
 
רויטרס

שלב הבדיקה יחל לאחר הקיץ ויבדוק האם החיסון רעיל. לאחר כשנה של בדיקות וניתוח הממצאים, אפשר יהיה לבדוק את תגובת המערכת החיסונית לטיפול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרוייקט חלוצי של מדענים איטלקיים, שעשוי להניב חיסון מפני איידס, מגיע לשלב המכריע, בו תיבחן השפעתו על נבדקים. כך אומרת היום (שישי) מנהלת הפרוייקט ד"ר ברברה אנסולי בראיון לסוכנות הידיעות רויטרס. "שלב ראשון (של בחינת השפעה על נבדקים) נמצא בשלב ארגוני", אומרת אנסולי. "אנחנו מקווים להתחיל אחרי הקיץ".
 
אנסולי, שעבדה בשיתוף עם רוברט גאלו, אחד מאבות חקר האיידס, אמרה שבדיקה ראשונית תיערך ברומא ובמילאנו - שתיהן ערים הסובלות משיעורים גבוהים של נשאי איידס.

מחקרים שנערכו בחמש שנות הפרוייקט נקטו בגישה שונה בטיפול ב-HIV, הנגיף הגורם למחלת האיידס. הם ניסו למנוע מהווירוס לגדול בתוך הגוף, תחת לחזק את המערכת החיסונית מפניו, כמו חיסונים אחרים.
 

למעלה מ-36 מיליון נשאים

אנסולי, בת 41, מנסה לעצור את התפתחות הנגיף על ידי הפרוטאין TAT, שהוא אבן היסוד של הנגיף
ונתגלה כחיוני להשתרשותו ולהתפשטותו על-ידי התרת תאים לאחר ההידבקות. אנסולי, שעבדה 12 שנים בארצות-הברית לצד גאלו, אומרת שהחיסון עשוי לפעול נגד כל סוגי הנגיף.

מטרת השלב הראשון של הבדיקה היא להעריך האם החיסון רעיל, והוא ייארך כשישה חודשים, ושישה חודשים נוספים בהם יילמדו הממצאים. השלב השני יבדוק את תגובת המערכת החיסונית לטיפול, והשלב הסופי יבדוק את שיעור ההצלחה כחיסון מרפא על נשאים וכחיסון מונע על אנשים בריאים.

דו"ח של האו"ם שהתפרסם בנובמבר מצא שכ-21 מיליון אנשים מתו מהאיידס, מאז זוהה לפני כשני עשורים. למעלה מ-36 אלף אנשים נדבקו בנגיף.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by