בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה: הסיכויים להסכם שלום קרוב הם אפסיים 
 
 
חדשות נענע 

ח"כ טיבי: קלושים הסיכויים להגיע להסכם בימים הקרובים. נביל שעת': הפלסטינים לא יחתמו על הסכם עם ישראל תחת לחץ הזמן המאיים על ממשלת ברק

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ראש הממשלה, אהוד ברק, מפקפק בסיכויים להגיע להסכם שלום במסגרת השיחות שייפתחו הערב (ראשון) בטאבה בין ישראל לפלסטינים.
 
ישראל והרשות הפלסטינית יחלו היום (ראשון) בסבב שיחות רצוף בטאבה, במטרה להגיע להסכם קבע שייחתם עוד לפני הבחירות בישראל.


בישיבת הממשלה הבוקר אמר ברק לשרים שהוא פסימי באשר לתוצאות השיחות אבל היעדרות מהשיחות עלולה לשחק לידי הפלסטינים.

חבר הכנסת אחמד טיבי, מקורבו של יאסר ערפאת, אומר היום שקלושים הסיכויים להגיע להסכם בימים הקרובים.

השר לתכנון בינלאומי ברשות הפלסטינית, נביל שעת`, אמר הבוקר כי הפלסטינים לא יחתמו על הסכם עם ישראל תחת לחץ הזמן המאיים על ממשלתו של אהוד ברק, כך דווח באתר Ynet.

שעת` אומר כי במשא ומתן הערב ידונו הצדדים בכל סוגיות הסדר הקבע. לדברי שעת` חלה התקרבות מסוימת בנושאי הגבולות והביטחון. הסוגייה שעדיין נותרה במחלוקת היא סוגיית הפליטים.
 
בראש הצוות הישראלי ארבעה מחברי "קבינט השלום": השרים שלמה בן עמי, אמנון ליפקין-שחק ויוסי ביילין ויו"ר מרצ, ח"כ יוסי שריד.

בראש המשלחת הפלסטינית יעמוד יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, שינחה את אנשיו במהלך המשא ומתן, שלא נקבע לו תאריך סיום, בקבלת ההחלטות במקום. חברי המשלחת ימנו את יו"ר המועצה המחוקקת הפלסטינית אבו עלא, ראש המנגנון המסכל בעזה מוחמד דחלאן, ראש צוות המו"מ סאב עריקאת ושר ההסברה יאסר עבד ראבו.

אמש אישר קבינט השלום את השתתפות ישראל בשיחות המרתוניות שיזם השר בן עמי, בהסכמת ערפאת. חברי הקבינט חלוקים בדעתם בהערכת סיכויי הצלחת המשא ומתן והשגת הסכם. שר החוץ מעריך שניתן להשיג הסכם מסגרת בסוגיות העיקריות, על בסיס הצעת השלום של קלינטון.

ראש הממשלה ברק, והשר לפיתוח אזורי פרס, חלוקים על ההערכות האופטימיות של בן עמי. ראש הממשלה אהוד ברק סבור כי הסיכוי להשיג הסכם הנו אפסי, אולם אין בכוונתו למנוע או לעכב את קיום השיחות. השר שמעון פרס אמר אתמול כי לדעתו הסיכוי להשגת הסכם מסגרת עד לבחירות הוא קלוש. "גם מורכבות הבעיות" אמר פרס "וגם מהותן גורמים לכך שבזמן הקצר שנותר עד לבחירות קיים קושי אמיתי להעלות על הכתב את ההסכמות שכבר הושגו. קיים אמנם סיכוי, אך הוא קטן ביותר".

בצהרים תתכנס הוועדה המדינית-ביטחונית לשיתוף פעולה ביטחוני ולהורדת האלימות, בראשותם השר אמנון ליפקין שחק וסאיב עריקאת, ובהשתתפות סגן הרמטכ"ל משה יעלון, וראשי השב"כ משני הצדדים, כך דווח באתר `הארץ`.

בשיחות בשבוע שעבר בין צוותי המו"מ, הציגה ישראל לפלסטינים מפות של גושי ההתנחלויות שבכוונתה לספח בהסדר הקבע. ההצעה הישראלית הייתה ששישה אחוזים משטחי הגדה המערבית יועברו לריבונות ישראלית, ושטחים נוספים יוחכרו לישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by