בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אזהרה: באג ב Media Player 7 של "חלונות" 

אזהרה: באג ב Media Player 7 של "חלונות"

 
 
ליעד ליבנה, מערכת סי

הבאג שהתגלה לאחרונה מאפשר לשתול פקודות על סקינים להורדה הנמצאים ברשת; מיקרוסופט: ניתן להגן על המחשבים על ידי שינוי הגדרות, בעתיד נפתח תיקון לפרצה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זוהתה פרצה פוטנציאלית, המהווה חור אבטחתי ב"סקינים" השולטים במראה האפליקציה (skins) בגרסה 7 של תוכנת Media Player של "חלונות". הפרצה הנוכחית עלולה לאפשר להאקרים להשתלט על מחשב המשתמש.
 
את הפריצה גילה צייד הבאגים הותיק ג`ורג`י גונינסקי. לדבריו הבאג מאפשר להאקרים לקרוא קבצים מקומיים ותיקיות גלישה, ואלו בתורם מאפשרים הפעלת תוכנות שרירותיות על מחשבי הקורבן. הוא מזהיר כי בניצול נכון, יכולה הפרצה להביא להאקר שליטה מוחלטת על מחשב המשתמש. הפריצה תוגבל למשתמש ספציפי, ומשתמשים אחרים לא יושפעו ממנה.

גונינסקי מסביר כי הפרצה מנצלת את העובדה ש"סקינים",הינם קבצי הורדה, המשנים את חזות ממשק המשתמש של תוכנה, ומאוחסנים במקום ספציפי קבוע על הדיסק הקשיח של המשתמש:.C:/Program files/Windows Media Player/Skins/skin.wmz

כך ניתן לכתוב מסמך HTML שיוביל משתמש להוריד קובץ שרירותי. קובץ כזה יכול להכיל קוד ג`אווה, המוסווה כסקין לנגן המדיה, שישתיל בדיסק הקשיח.

מסמך ה-HTML המרוחק יפעיל את skin.wmz כאילו היה קוד ג`אווה.

מנהל שירותי אבטחה בחברת ,NTA Monitor דרי ג`ונס אמר כי זוהי דוגמה לסוג ההתקפה שיכולה לבוא כשאתה גולש באינטרנט. הסיבה הבסיסית היא בעיות בדפדפן אקספלורר, המאפשר העלאת קבצים ממחשב מסויים לרשת, או הורדתם מהרשת אליו.

מיקרוסופט מסרה כי משתמשים יכולים להגן על עצמם על ידי שינוי הגדרות האינטרנט (internet options) של דפדפן האקספלורר לאזורי אבטחה, כך שקוד ג`אווה לא-חתום לא יוכל לרוץ על המחשב. עוד נמסר כי בעתיד תפתח החברה תיקון מקיף לבאג.

בעיה דומה המשפיעה על נגן המדיה התגלתה בנובמבר. מיקרוסופט הוציאה אז טלאי (patch) כדי לתקן את הפרצה, שאפשרה לשלב קוד בתוך הגדרות סקין. קוד זה הופעל ברגע שנגן המדיה החל את עבודותו עם הסקין הנגוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by