בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ה"קש" של גוגל הציל אתר שקרס 

ה"קש" של גוגל הציל אתר שקרס

 
 
אריאלה באייר

בעל אתר שקרס וכל תכולתו ירדה לטמיון, הצליח להציל את כל 400 דפי האתר שהושקעו בו במשך שלוש שנות עבודה, באמצעות ה"קש" של מנוע החיפוש "גוגל"; לעזאזל הגיבוי, העיקר שיש גוגל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סיפור אמיתי שקרה לג`ק סאבין, מתכנת מסן-פרנסיסקו. סאבין עבר חוויה שהיא חלום בלהות של כל בעל אתר. הוא בנה אתר והשקיע בו מאות שעות עבודה במשך שלוש שנים עד שיום אחד הכונן הקשיח שלו, שהכיל את כל החומר, קרס לחלוטין. האיש לא התרגש, כי היה לו גיבוי של האתר על השרת. אבל כמו בכל הסיפורים מן הסוג הזה, הצרות באות בצרורות. תוך ימים ספורים גם השרת שבק חיים וכל הניסיונות להציל את המידע שנאגר בו עלו בתוהו.
 
אחרי אירוע טראומטי כזה, הוא עבר כמה שבועות של דכאון ולבסוף החליט להרים ידיים כי ממילא אין מה לעשות וקיבינימט כל הטכנולוגיה. אבל לפני כשבוע פתאום הגיחה קרן אור באפלה מכיוון בלתי צפוי.

זה קרה כשהוא ניגש למנוע החיפוש הפופולרי גוגל למצוא איזשהו אתר וקיבל את דף השגיאה הידוע .404כלומר, דף שלא נמצא. כידוע גוגל נוהג לאגור בזכרון ה"קש" שלו ארכיון עם דפים בלתי נגישים או זמינים מן הסוג הזה. באותו רגע נדלקה לו בראש נורת התקווה. הוא מיד בצע חיפוש של האתר המת שלו וקיבל כצפוי את הודעת השגיאה ,404 כשעל ידה לינק ל"קש". ביד רועדת הוא הקליק על הלינק הזה, ולתדהמתו הרבה גילה את כל 400 דפי האתר האבוד שלו. הוא לא האמין שה"קש" של גוגל אוגר דפים אבודים מעבר ל-30 יום.

סאבין לא ידע את נפשו מרוב אושר, ועכשיו הוא עוסק בשחזור האתר שלו בכתובת החדשה, שבה הוא מבשר בראש הדף "."!Google saved my ass

דובר גוגל, דיוויד קריין, ששמח מאוד לשמוע את הסיפור ואף התבדח ש"מי בכלל צריך גיבוי כשיש "גוגל" , אמר בתגובה שהם אמנם נוהגים לעדכן את ארכיון ה"קש" כל 30 יום, אבל יתכן שבמקרה הזה העדכון נעשה רק לאחר ששה שבועות ולכן סאבין הצליח להציל את תכולת האתר שלו.

כל זה בא כנראה ללמדנו, שגוגל הוא לא רק מנוע חיפוש, אלא גם ידיד בעת צרה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by